Роберт Патисон ќе глуми херој во најновиот филм Тhe Batman, а инјекција сексапил во проектот ќе додаде актерката Зои Кравиц. 

Зои Кравиц

 

Кравиц ќе ја толкува улогата на Catwoman, репризирајќи го она што на времето го создаде неодоливата Хали Бери. Актерката неодамна се појави во втората сезона на Big Little Lies, а е ќерка на музичарот Лени Кравиц и  актерката Лиса Боне. Ова не е прво вакво искуство за Зои, бидејќи претходно имавме шанса да ја видиме во Spider-Man: Into the Spider-Verse,Mad Max: Fury Road и X-Men: First Class.

Најновиот Batman се очекува да почне со снимање во јануари 2020 година, а режијата ќе ја потпише режисерот Мет Ривс.