Едноставно многу значи кога ќе присуствувате на некоја свеченост да изгледате со вашата партнерка како добро усогласен пар со кој имате соодветни стилови. Но треба да внимавате, бидејќи не сакате да бидете двојка која се памети од погрешни причини. Па за да избегнете грешка во модата прочитајте го ова упатство за координација на стиловите.

Носете комплементарни бои

Усогласете ги вашите стилови со тоа што ќе носите комплементарни бои на облека. На пример, ако присуствувате на свадба, вие како партнер може да носи додаток со иста боја како и фустанот на вашата поубава половина, како вратоврска, марамче или јакна. На секој гостин ќе му покажете дека сте среќен пар, а дополнителниот изглед ќе изгледа одлично на фотографиите.

Исти додатоци

Ако вие и вашиот партнер имате сосема различни стилови, можете да го обедините вашиот изглед со носење на истите додатоци. На пример, и двајцата можете да носите ист пар очила за сонце, патики или капа.

Монохроматски

Ако сакате да носите едноставни, софистицирани и суптилни комбинации, тогаш тоа треба да биде монохроматско. Црно-белата палета на бои ќе изгледа елегантно и добро избалансирано. Исто така, поради неговата минималистичка привлечност, ќе се осигура дека едната облека не доминира со другата, туку ќе изгледате стилски, елегантно и модерно, што ќе ги натера другите да свртат глава на улица или на настан.

Координирајте неутрални бои

Појавете се во комбинација од неутрални бои. На пример, можете да носите различни кафеави, сини или бели нијанси за да изгледате природно координирани. Како во хармонија многу неутрални бои одат заедно, како што се сива и тегет, беж и маслинеста.

Иста естетика

Покрај палетата на бои треба да изберете и облека со иста или слична естетика. На пример, и двајцата можете да прифатите рокерски стил со тоа што ќе носите различни маици со слични кожни јакни и искинати фармерки во различни тексас бои. Тоа дава на знаење дека двајцата ги искажувате своите личности додека се совпаѓате со сличен изглед. На пример најпознати такви славни личности кои секогаш мамат воздишки се Дејвид и Викторија Бекам, Зејн Малик и Џиџи Хадид.