Пандемијата засекогаш го смени начинот на живеење, особено начинот на кој се претставуваме и се поврзуваме со другите, нашата индивидуалност. Накитот не се однесува само на убавината, туку и на моќта и заштитата – носењето го менува начинот на кој се чувствуваме за нас самите и оние околу нас. Жените отсекогаш го знаеле ова, но се повеќе и повеќе мажи и дизајнери го сфаќаат. Мажите денес стануваат авантуристички и похрабри кога станува збор за носење накит и избор на нивни додатоци. За повеќето мажи, родово еднаквата мода станува сè попопуларна.

До неодамна, проблемот беше во тоа што достапниот избор на мажите беше ограничен. За среќа, производителите на накит сега веќе започнаа да ги следат желбите на мажите со презентирање на разновидни и елегантни опции. Добро е што денес, можете да се истакнете од толпата со препознатлив стил со помош на трендовски накит специјално изработен за мажи.

Најнови трендови за накит за мажи

Ако сакате да се истакнете во модната игра, создадете софистицирана верзија од себе. Вашата личност сега можете да ја изразите и преку накит. Мажите сакаат сè повеќе накит во денешно време. Студиите сега покажуваат дека мажите се повеќе трошат на облека и додатоци, спротивно на некогаш популарните мислења.

Покажете став со најновите трендови на накит за мажи без премногу напор. Ако сте човек што обрнува внимание на деталите, одберете го најдобриот накит што ќе го носите со гордост. Сега навистина има можности за поголем избор.

Нараквица во слоеви

Повеќеслојната нараквица е еден од најбараните трендови што многу мажи потајно посакуваат да го носат. Нараквиците реденици се носат заедно со други нараквици на едниот зглоб за неутрален, безгрижен и индивидуален изглед.

Трикот е да пронајдете тенки нараквици за да ги редите, па дури и да најдете нараквици што самите ќе дадат изглед на редење. Можете да започнете да редите 2 до 4 машки нараквици кои имаат иста тема. Може да пробате 2 нараквици од ист метал, или може да измешате метална со друга боја.

Исто така, не ставајте густи метални нараквици бидејќи тоа ќе биде незгодно за секојдневно носење. Носете часовник со кој вашите нараквици одат заедно без премногу контраст. Порафиниран часовник може добро да се спои со потенка нараквица. Не плашете се да експериментирате.

Алка прстени

Машките алка прстени се враќаат на модната сцена. Ваквите прстени за мажи се едно од поимпресивните и елегантни парчиња во машкиот накит. Исто така, прстените што се направени од злато се уникатни и романтични. За мажите кои не носат многу накит прстените и часовниците се дефинитивно одлична идеја.

Освен златните часовници, овој вид прстени даваат можност за посложени детали и суптилни обрасци. Во машкиот накит функционираат добро апстрактни обрасци во комбинација со елементи од природата. Маж со уметнички сензибилитет сигурно ќе посегне по ваков прстен.

 

Необични прстени

Ова е уште еден тренд на прстени што ќе го гледаме следната година. Лентите обликувани со верижни врски или оние што се врежани со кул дизајни како животни или черепи сега се многу трендовски, и ги забележуваме во изобилство во колекциите на дизајнерски брендови како Гучи, Том Вуд, Диор и Версаче. Пробајте прстени со два прста и геометриски форми како ленти во форма на буквата У или Д, кои се едни од врвните дизајни меѓу најновите трендови за накит за мажи.

накитПерсонализирано ланче

Ланчињата се популарни и безвременски. Синџирите секогаш беа класика . Ознаки за кучиња или други слични форми се повторно меѓу најновите трендови за накит за мажи. Издвојте се со стил додавајќи слој од мешавина од метални и кожни низи со приврзоци.

Персонализирани обележја со крстови или други метални приврзоци се одличен начин да се истакнете. Најмодерни форми за 2021 година ќе бидат медалјони, фантастични теми како топче, коска, симбол за осветлување или пчела. Може да пробате и форми како карабина, череп од змеј или запалка. За нешто посуптилно, незаборавно одбележување на годишнината, иницијали или името на вашето дете даваат прекрасни идеи за персонализирање на ланче.

Обетки

Повеќе мажи ги дупчат ушите. Производителите на накит се желни да ги украсат машките уши создавајќи уникатни и стилски обетки. Данги обетка е една од најсарторијалните обетки што изискуваат храброст. Висечките обетки беа актуелни во раните 90-ти. Машките обетки се нешто по што можете да се истакнете. Без разлика дали сакате обетка или висечка менѓуша, двата стила никогаш не остануваат без самоизразување.

Брошеви

Брош сега е главен тренд во транзиција на новиот стил. Мажите денес се во потрага по накит што ќе ја рефлектира нивната личност. Фините брошеви стануваат сепоприсутни на машките ревери и јаки. Машкиот брош го дава најдобриот моден став без разлика на формата и изгледот.

Брошот е вешт начин на себеизразување Во машка облека, самодовербата е огромен дел од моменталното расположение, а додавањето брош го надополнува стилот. Брошот има класичен ефект на облекување кај мажите доколку се носи во различни бои во вид на скапоцен камен.

Други популарни дизајни што треба да ги испробате се пердув, стрела или игла за нокти. Присутни се и многу брошеви со Готска тематика оваа година во дизајнерските најнови трендови за накит за мажи, како што се рацете на скелетот, црниот кристал, пајак, череп или црниот пердув.

За мажите, накитот е форма на самоизразување. Со овие најнови трендови за накит на ум, можете да ги мешајте и комбинирате по ваш вкус и така да се изразите себеси на најсофистициран начин. Следејќи ги овие трендови, можете да изгледате елегантно и стилски на најнеобични начини!

СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ-НИТУ ЕДЕН ДЕЛ, ТЕКСТ ИЛИ ФОТОГРАФИЈА НЕ СМЕЕ ДА СЕ РЕПРОДУЦИРА ИЛИ ДИСТРИБУИРА НА БИЛО КОЈ НАЧИН И НА БИЛО КОЈ ЈАЗИК БЕЗ ПРЕТХОДНА СОГЛАСНОСТ ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ММАГАЗИН. НОСИТЕЛ НА АВТОРСКИТЕ ПРАВА ВРЗ ТЕКСТОТ И ФОТОГРАФИИТЕ Е АМПТЕАМ ДООЕЛ.