Прво откриени на Париската модна недела, сега можеме да ги видиме поблиску новите патики од долгоочекуваната колекција на Travis Scott x Dior. Новите Travis Scott x Dior “B713” имаат интересна силуета со светло сина комбинација на бои. Мешавината на ткаенина, горен дел од мрежа, средно поставена кожа и кон џонот велур, додава на ефектот на избледеност и комбинација на бојата. Дизајнерскиот јазик што вклучува дебел подуен јазик и јазичиња со лого не враќа назад кон раните 2000-тите и потсетуваат на обувки за скејт. Овие патики доаѓаат со ретро лого на модната куќа Dior, односно CD монограм во форма на баклава. Патиките сеуште не се достапни, но се очекува да бидат во текот на летото 2022.