Лансирањето за последното достигнување на модниот бренд Tom Ford го проследи со прогодна кампања, како што и доликува. Новиот парфем на Tom Ford, Costa Azzurra, спакуван со посебна привлечност и детали во златна боја, содржи цела палета на мириси. Комбинацијата на суво дрво (driftwood), морска трева, агарово дрво, мошус, кардамон и семе од целер ја дава свежината која се гледа на кампањата.