Ако оваа година сакате да го намалите внесот на јаглехидрати, тогаш треба да почнете да внимавате на исхраната. Без брашно и шеќер не звучат како вкусни рецепти. Без разлика на се кето диетата знае да биде доста вкусна, само треба да соберете неколку рецепти кои ќе ви помогнат да го поминете денот со леснотија, без да помислите на шеќерите. Оваа диета која се базира на внес на масти и протеини и сведување на минимум (5-10 проценти) внес на јаглехидрати им дава акцент на производите со природни масти како авокадото и оревите.

Бидејќи најголем проблем прават закуските еве пет рецепти кои се добра замена за обичните грицки.

Утрата не се добри без добар доручек кој ќе ја разбуди душата и даде сила за остатокот на денот. Па така тренерот на славните, Томас ДеЛауер ќе ни покаже како до кето појадок користејќи едноставни, но корисни состојки.

За љубителите на вечерите. Овие кето рецепти ќе го задоволат умот но и стомакот.

И секако не ги заборавајте десертите. Иако не содржат преработени шеќери, овие рецепти ќе ги задоволат потребите за благо. Едноставноста на овие рецепти, измерени за една порција, ќе ви помогнат да ја избегнете претераната потрошувачка на намирници, а доколку сакате да го изненадите целото семејство слободно можете да ги дуплирате дозите без да влијаете на рецептот.