“When Lois meets Klark” е насловена новата кампања на мултибрендот FASHION&FRIENDS. Приказната за срамежливиот новинар и бестрашната репортерка кои совршено се вклопуваат во денешното современо општество се основа за новата кампања за есенската колекција на најпознатиот регионален мултибренд.

Впечатливи стајлинзи кои ве подготвуваат за есента, анимал и флорални принтови, неон и тексас детали. Оваа есен е назамислива без hi-tech материјалот, кожа, тексас, свила и најфин памук.

Вашите модни комбинации и желби ќе ги потполнат брендовите: Replay, Diesel, Tommy Jeans, Guess, Steve Madden, Scotch&Soda, Desigual, Hugo BOSS, Calvin Klein, Cesare Paciotti, Premiatа и Levi’s.