Овој шејк може да го замени доручекот пред скијање.

Потребно е:
3-4 лажици овесни снегулки
2 дози протеин од ванила
½ лажичка цимет
1 лажица сецкани бадеми
2 лажици јаворов сируп
250мл вода или млеко со ниска масленост

Избледирајте 1-2 минути и уживајте!

Протеински шејк со овес