Ако сте во потрага по еден од најдобрите plug-and-play тркачки симулатори на продажба денес, Prodrive е тука за вас. Овој целосно прилагоден симулатор за трки ги има сите допирни точки на вистински тркачки автомобил без никаков ризик. Создаден од дизајнерската куќа CALLUM, новиот симулатор на Prodrive е парче функционална уметност што им го овозможува на корисниците најдоброто можно искуство со тркачки симулатор.

Импресивно искуство со мотоспортот

Prodrive е легендарно име во мотоспортот кое постигна успех во изградбата на некои од најдобрите рели автомобили на планетата. Компанијата е одговорна за изградбата на легендарните автомобили на Subaru рели со кои Колин Мекреј ги пилотираше до победата во 1995 година. Надвор од релито, Prodrive постигна успех во градењето тркачки возила на кружни патеки како што се British Touring автомобилите и GT автомобилите кои се натпреваруваат во трки на издржливост. Prodrive ја освои класата GT на 24 часа Леманс и со Ferrari и со Aston Martin. Севкупно, автомобилите произведени од Prodrive се натпреваруваа на повеќе од 1200 настани, освојувајќи повеќе од 300 од нив и завршувајќи на подиумот речиси 500 пати.

Ова импресивно тркачко педигре значи дека тимот на Prodrive разбира што е потребно за да успее во бруталниот свет на мотоспортот. Ова искуство ги натера да создадат симулатор за трки кој е дизајниран да создаде шампиони во трки и да им даде на корисниците најблиско можно искуство до вистинското.

Prodrive

Мотоспорт ремек-дело

Прекрасно дизајнираниот симулатор за трки се одликува со тркачко седиште од карбонски влакна што лебди во крошна составена од 16 слоеви дрво од бреза. Впечатливиот дизајн е домаќин на моќта на електронските способности. Според Prodrive, „Одликувајќи се со наменски изграден систем со графичка картичка GeForce RTX од 12 GB и 16 GB меморија во неговото срце, мазната графика се прикажува на преоптоварувачкиот заоблен дисплеј со висока стапка на освежување од 49“. Воланот Precision SIM во комбинација со управувачкиот мотор Simcube овозможува прецизни влезови за возење, а механичката кутија за педали е намерно избрана за да го комплетира реалното искуство.

Ако не сте сигурни за купување на тркачки симулатор вреден повеќе од повеќето автомобили, Prodrive ќе им дозволи на клиентите кои имаат регистрирано интерес да ја тестираат нивната демо опрема. Ова е одлична можност да видите дали симулаторот за трки ги исполнува очекувањата и можеби ќе видите некои автомобили кои победуваат на трки додека сте таму.