Изблендирајте и уживајте!

смутиСмути #1
Потребно е:

 • 2 дози протеин од ванила
 • ¼ лажичка цимет
 • ¼ лажичка екстракт од ванила
 • 1 лажица путер од бадем
 • 250 мл вода или обезмастено млеко

смутиСмути #2
Потребно е:

 • 250мл обезмастено млеко
 • 1 доза протеин од чоколадо
 • 1 лажичка кокосово масло
 • 1 банана
 • 3 лажици одстоени овесни снегулки
 • по желба може да се додаде лед