После секое вежбање, но особено по тренинг со висок интензитет (HIIT), многу е важно да се напиеме нешто што ќе ги опорави мускулите од напорниот тренинг и ќе ни ја врати енергијата. Авокадо-банана смути е вистински избор!

Потребно е:

60 гр авокадо
½ лажица мед
½ банана
30 мл бадемово млеко
1 дозерка whey протеин изолат
1 рака мраз
Ставете се во блендер и уживајте!

Содржи:

347 калории
31гр јаглехидрати
31гр. протеини
11гр. масти