Летото конечно може да се каже дека започна. А Todd Snyder не дозволува да бидете неподготвени. Новини во изобилство на облека и додатоци, целосен, беспрекорен стил за лето и плажа. Не може да се негира дека овие елегантни, но едноставни предмети ќе бидат совршени за вашата нова летна облека!

За идеален летен стил тука е „Snyder’s Beach Club“, лежерен, но софистициран изглед, составен од широк спектар на дуксери, маици, поло маици, капи, па дури и бразлетни. Оваа линија вклучува колекција насловена „Luxe Essentials“ која е морнарска и бела минималистичка облека со џемпери, ленени шорцеви, панталони, крагни и кратки ракави и колекција насловена „Beach Sweats“ со земјени, теракота нијанси за секого.

Следно е „No Towel Required“ поло маици и шорцеви во широк спектар на бои, па дури и лосиони за тело и сандали. И на крај, „Show Some Linen“ со одлични парчиња релаксирачка облека и прекрасни ткаенини, како поло маици со крагни, како и предмети што би можеле да ги користите за да го поминете ова лето.