Некои брендови се осмелуваат да поставуваат тешки прашања, како на пример: Што ако водечкиот производ може да се направи уште подобар, уште поистакнат? Луксузниот аудио бренд Master & Dynamic со седиште во Њујорк се осмелува да го постави тоа прашање со своето последно издание, новото гледиште за слушалките M&D MW75 со „noise cancelling“ технологија.

M&D MW75 се чекор понапред од слушалките MW65 што ги брани марката, а објавувањето следи по другите спектакуларни креации наменети за ауфиофилите, како што се безжичните слушалки со футрола Kevlar. Неверојатните нови слушалки испорачуваат на сите фронтови со фокус на „детална, сериозна акустика и приспособен звук“.

Master & Dynamic

Клучот е употребата на драјвери од берилиум од 40 мм и технологијата за активно „поништување на шум“, како што имплицира името.

Визуелно привлечните слушалки се импресивни естетски како и во однос на техничките спецификации, обезбедувајќи звук со квалитет на студио заедно со мешавина од лесен елоксиран алуминиум и кожа од јагнешка кожа за луксузен изглед и чувство.

Техничките трикови зад новиот сет на слушалки се врвни сами по себе, со „noise cancelling“ технологија што автоматски се прилагодува на вашата околина, со три режими кои обезбедуваат уште поприспособено искуство за слушање. Рамката со тврд филц го олеснува носењето на вашите нови омилени слушалки во движење речиси насекаде.

И за најдобрата технологија и стил во класата што ја испорачуваат, Master & Dynamic MW75 ќе сакате да ги носите со себе од ден до ноќ, а за кристално чист звук и (потенцијално) најдобриот аудио квалитет на пазарот ќе треба да платите 599 долари.