Овогодинешната сезона на Formula 1 помина онака како што се очекуваше. Тимот на Mercedes доминираше, Хамилтон стана шампион по 6 пат и се доближи до рекордот на Шумахер.

И покрај многуте правила и прописи за безбедност, за кои се сметаше дека ќе ја направат оваа сезона здодевна, имавме прилика да погледнеме возбудливи моменти полни адреналин. Ова се највпечатливите удари од F1 сезонава.