Исцрпувачката сесија на HIIT или било каков друг тренинг може да се надмине доколку имаме мотивација. Менталните и физичките граници може да се преминат исто така доколку му се даде на умот нешто друго на кое ќе размислува. Па така научниците потврдуваат дека доколку имате музика додека вежбате можете полесно да го совладате тренингот. Совршена песна за вежбање треба да има оптимално темпо која треба да направи да се чувствувате добро. Еве листа на неколку песни кои се добри за тренинзи.

 1. Power – Kanye West
 2. Lose Yourself – Eminem
 3. Level Up – Ciara
 4. Pressure – Martin Garrix & Tove Lo
 5. Savage Remix – Megan Thee Stallion & Beyonce
 6. What’s My Age Again? – Blink-182
 7. Juicy – Doja Cat
 8. Pynk – Janelle Monae
 9. Motivation – Normani
 10. Desperado – Rihanna
 11. How You Like That – Blackpink
 12. Losing You – Solange
 13. Dang! – Mac Miller and Anderson .Paak
 14. Infinity Guitars – Sleigh Bells
 15. Sleepyhead – Passion Pit
 16. Midnight City – M83
 17. 1901 – Phoenix
 18. Ain’t It Fun – Paramore
 19. So Hot You’re Hurting My Feelings – Caroline Polachek
 20. Comme Des Garcons – Rina Sawayama
 21. Physical – Dua Lipa
 22. Paper Love – Allie X
 23. iT – Christine & Queens
 24. Feelings – Haley Kiyoko
 25. FKN Around – Phony PPL & Megan Thee Stallion
 26. Green Light – Lorde
 27. Muddy Waters – LP
 28. Dancing On My Own – Robyn
 29. Waiting Game – Banks
 30. Octahate – Ryn Weaver