Планирате патување но сеуште не знаете каде. Европа звучи прекрасно, но All-Inclusive хотел звучи уште подобро. Еве неколку достојни претставници на дестинации кои мора да ги посетите.

Hotel Tannenhof, Австрија

Овој прекрасен хотел со седум топли простории, со детали од дрво е добредојдено доколку планирате ски бегство. Иако се доживува повеќе како вила отколку како хотел, дури и да не скијате ова е совршено место за истражување сместено на австриските Тирол Алпи. Резервирајте масажа со топли камења, искористете ја сауната со поглед и уживајте. На крајот пробајте маса на терасата, со поглед на планинскиот венец.

Club Med Opio, Франција

Дали сакате да ги истражувате живописните полиња со лаванда на Прованса и маслиновите градини. Овој ресорт истакнувајќи ја регионална кујна овозможува прекрасни спомени. Прекрасно место каде децата и возрасните си поминуваат убаво. Полно со занимливости, спортови, прошетки.

Mitsis Laguna Resort & Spa, Крит, Грција

Можеби за нас звучи досадно, но ова место мора да се посети. Со престојот во овој комплекс ќе бидете на плажа, но и совршено позиционирани да ги истражувате античките места на островот. Самите соби се карактеризираат со елегантен декор во сина и бела боја, , додека седумте ресторани служат сè, од традиционалната критска кујна до суши. Пет отворени базени, тенис, одбојка на плажа и многу повеќе занимливости ќе ве анимираат, или пак можете да позајмите педалинка или кану и да излезете на вода.

ClubHotel Riu Guarana, Португалија

Иако не е на плажите на Шпанија и Франција, Алгарве импресионира со своето карпесто крајбрежје, светло сина вода, фасцинантна култура под влијание на Маврите и вкусна храна. Ако сакате да го истражите регионот без да потрошите многу, ова сеопфатно одморалиште е одлична опција. Избалансирајте ги екскурзиите, посетувајќи го средновековното село Фаро и околните градови, поминете време во спа центарот и разладете се со пијалок.

Ballyfin Demesne, Ирска

Ќе се чувствувате како кралско семејство кога би го посетиле овој хотел, семеен дом од 1820-тите кој е прекрасно реставриран во хотел со 20 соби. Иако не спаѓа во All-Inclusive, неговите пакети се достојни за споменување: со три оброци на ден, пијалоци пред вечера, турнеја низ куќа, полни пристап до теретана и базени, и експлоатација на имотот со површина од 614 хектари.

Adler Thermae Tuscany, Италија

Ова е место за луѓе кои веќе ја имаат посетено Фиренца и сакаат да се релаксираат на село или да ги посетат блиските винарии на Montepulciano и Chianti. Извонредна храна и вино, неверојатни предели и цел спектар на спа услуги од ајурведски третмани до ритуали со термална и секако дегустација на вино.