Дозволете да нурнеме во модниот свет на тајниот агент и да разгледаме што сè носи Џејмс Бонд. 

Наредната година во април ќе имаме прилика да го погледнеме 25-то издание за Џејмс Бонд на филмското платно. Агентот 007 прв пат се појави во далечната 1962, а улогата ја толкуваше Шон Конери. По неговото деби, во чевлите на Бонд се редеа низа талентирани актери – Роџер Мур, Тимоти Далтон, Џорџ Лазенби, Пирс Броснан и последниот, Даниел Крег.

Сепак, без разлика кој ја толкувал улогата на Бонд, тој отсекогаш бил вистински шармер и човек со стил. Во прилог ви ги претставуваме нештата и брендовите кои ги носи Џејмс Бонд. 

Маици на кратки ракави – Sunspel 

Одела – Tom Ford

Џемпери од кашмир – N. Peal

Кошули – Turnbull & Asser

Чевли – Crockett & Jones

Рачен часовник – Omega

Очила за сонце – Persol