Есента доаѓа, а работните обврски нема да исчезнат. Ако имате работа која е поврзана со градежништво, безбедност или заштита, или едноставно за практичен  и мачо изглед, сигурно ќе ви требаат пар солидни чизми.

Секако за овој тип на работа би сакале нешто удобно, водоотпорно и секако со појачан дел во пределот на прстите за да ве заштити од паѓање на предмети. Но некогаш ви се допаѓа изгледот на чизмата, и не ви е потребна дополнителна заштита. Едноставно сакате да ја канализирате вашата стилска личност оваа есен кон нов пар на работни чизми. Еве наш предлог за избор на стилски работни чизми кои доаѓаат во разни, богати кафеави нијанси, извонредна кожа и естетика која одлично изгледа со пар фармерки. Без разлика дали носите модерна кожна моторџиска јакна или карирана кошула, работните чизми можете лесно да ги прилагодите на различни стилови.

Погледнете:

  Caterpillar Echo Waterproof Steel Toe Boots   

  Dr Martens Work Wince Steel Toe Boots   

  Wolverine Floorhand Steel Toe Work Boot   

  Timberland Pro Direct Attach 6″ Steel Toe Boots   

 

  Carhartt 6″ Steel Toe Waterproof Wedge Boots