Амбасадорот на брендот TAG Heuer, Крис Хемсворт ги претстави новините на TAG Heuer Connected и TAG Heuer Carrera Sport Chronograph. Часовникот Connected се одликува со можност за промена на ремените и куќиштето, нудејќи финиш од гума или нерѓосувачки челик и титаниум, претворајќи го вашиот стил од спортски и лежерен до префинет и класичен. Од друга страна пак моделот кој постигна меѓународен успех TAG Heuer Carrera Sport Chronograph во 1963 година, по 57 години доживее развој. TAG Heuer неодамна претстави четири Carrera Sport Chronograph кои во срцето носат Caliber Heuer 02.