Ирската боречка ѕвезда Конор Мекгрегор е новото лице во кампањата на Reebok за патиките „Zig Kinetica”. Во новата реклама борецот се појавува како акциона фигура. Патиките „Zig Kinetica” е дизајниран да се носи во теретана или на улица и ја користи истата технологија ZigTek која дебитираше во Reebok ZigPulse во 2010 година и се заснова на трислоен систем.

Покрај новите патики Reebok лансира и 100 акциони фигури „Zigurine”, секоја рачно изработена од легендарниот куклар Енди Гент Мекгрегор глобален амбасадор на Reebok.