Вметнувањето на модните трендови во секојдневната облека може да биде навистина напорно, но кога ќе помислите дека тоа е само квадратно парче од ткаенина што ја покрива Вашата интимност, гаќичките за капење умеат да кажат повеќе за Вас во центриметри од која било друга облека.

За да работите бидат уште покомплицирани, изборот на најсоодветниот пар на ова парче облека не е толку лесно како што изгледа. Ако секоја улица е модна писта, секоја плажа е минско поле.

Така, за да ова лето го минете во кул издание покрај вода , ова се главните трендови кои секој маж кој претендира да биде модерен би требало да ги поседува.

Човек од акција

Воено-инспириран изглед е еден од најраспространетите трендови во последниве децении, и сега го заврте целиот круг за да ги „нападне“ плажите. Совршено, ако соблекувањето во вашите шорцеви ве прави да се чувствувате малку несигурни, ангажирањето на „вооружените сили“ може да додаде самоуверен став дури и со најскромниот шорц.

За оние чии нозе се налик на стапчиња, овие шортцеви се одличен избор. Доминантниот дезен ќе ја додаде многу потребната ширина во нозете со тоа што ќе го привлече вниманието нанадвор. Сепак, осигурете се дека работ кај нозете не е премногу широк што само ќе го нагласи проблемот. Наместо тоа, одете со поприпиен крој.

Што се однесува до должината, стилот „шорцеви за акција“ треба да се држат до нивото на средината на бедрото за да ги надминат сите конотации на сурфер. Доколку одите со нешто што е избрано надвор од вашата удобна зона, солидните „каки“ шорцеви сеуште ќе ја погодат целта и може да се носат малку подолги (но никогаш под коленото).

трендови

Белите риги

Шорцевите за капење инспирирани од морнарското, нудат класичен начин да се карактеризираат како релаксирано париски „кул“. Тоа не значи дека може да го ископате тој пар од патувањето во Ница во 2008 година и да се појавите со нив.

Овосезонскиот морнарски поглед на Бретонските ленти добива надградба: дали се закосувани, подредени, преклопени или реобоени, овие линии на повисоко ниво ја балансираат самоувереноста и стилот онака како што можат само Французите.

Белите ригасти шорцеви се официјално актуелните модни трендови оваа сезона, особено шорцевите со задебелени вертикални ленти се тренди, бидејќи тие лесно можат да се поврзат со основната маица и флип-апостолки или еспадрили за лежерен, стилски ден-до-ноќ изглед ова лето.

Крупните риги не само што изгледаат бизнис – кежуал под сонцето: тие исто така ќе функционираат зачудувачки ако не сте го подготвиле телото за на плажа. Ако сте на послим страната, хоризонталните ленти ќе додадат малку ширина. Ако носите вишок багаж, вертикалните ленти ќе го издолжат телото со наведување на окото нагоре и надолу.

Цветна енергија

Ботаничките отпечатоци направија скок од омилени кај жените до секојдневни основи за мажите, и нема подобро време да се натопи палецот во водата отколку кога е на одмор.

Цветни кошули што се носат под летниот костум додаваат чувство на забава на инаку мирниот изглед. За најдобар можен ласкав изглед, обликувате ја големината на флората според вашата рамка: ако Вашата рамка е помала одете кон помала големина и ако имате поголема рамка, можете да одберете поголем принт.

Ако сте воздржани во однос на шарите преку цела година, цветното овозможува најлесен начин да се натопат Вашите пети во вода. Ако вообичаено носите обични бои, ова е забавен начин да добиете малку шаренило во Вашиот живот, со дополнителен бонус дека не мора да се грижите за тоа со што ќе ги надвладеете.

Хавајските отпечатоци и тропското зеленило прават одлична Instagram- храна. Меѓутоа, ако сте на бледата страна, настојувајте за нешто со потемна позадина за да избегнете да изгледате „измиено“. Слично на тоа, оние со потемен тен треба да се одлучат за светла заднина за да се справат со контрастот и да се истакнат со своите шорцеви.

трендовиБлок партија

Ова е најдобар начин да се осигурате дека сите Ваши модни напори се на точката да се избегне судир на Вашите омилени принтови. Не само што имиџот на едноставни блок-колор шорцеви за капење не се актуелизираат толку брзо, исто така е поголема веројатноста да најдете една нијанса што ви одговара повеќе од целосна шара.

Само бидете сигурни дека ќе одберете нијанса што ќе ви одговара и ќе ги нагласи Вашиот индивидуален колорит, инаку тоа може да биде катастрофално за вашиот тон на кожата. Избегнувајте црно по секоја цена бидејќи не функционира на сонце и може да изгледа неблагодарно со толку многу изложена кожа.

Ако ви недостасува витамин Д или немате време да добиете спреј тен пред да се изложите на плажа, одберете темно зелени, бургундец или морнарски нијанси. Тие одговараат добро на телото со лосионот за сончање. Ако кожата е потемна, одете со нешто поживописно. Нијанси на кобалт сино, вар зелено и сончево жолто ќе ви помогнат да се издвоите или да го полнат Baywatch со црвени шорцеви.

трендовиOld School

Повикот за ретро облека за плажа е поприсутен од било кога, и сега носталгичните трендови на шорцеви за капење се оние во кои модата се „дави“. Оваа сезона дизајнерите го превзедоа водството од атмосферата на старата школа и го ажурираа, за да помогне да не изгледате како Вашиот old-school учител по пливање на денешниот час.

Морате да го превземете целосниот изглед па потрудете се да го вообличите со подеднакво ретро очила за сонце. За соодветна референца земете инспирација од Џејмс Бонд, тој ги износе ретро шорцевите одлично. Многу често ретро шорцевите доаѓаат во форма на А-линија со пошироки ногавици за да ја задржат силуетата.

Додека е тоа ласкавиот дел кој ќе ви овозможи да изгледате пропорционално, сеуште остава простор за грешка. Затоа осигурете се во нивниот правилен подвив.