Не е лесно да се одлучите за целосно бел аутфит, но не е ни толку тешко. На овој изглед можете да додадете и бели додатоци како надополнување и постигнување на боемска финост. Но белите додатоци можете да ги искомбинирате и со други бои. Не заборавајте да го прилагодите целосниот изглед со соодветни чевли, ремени, чанти и очила, што можете да ги мешате и да ги искомбинирате за постигнување на целосен ефект.

Соберете ги погледите на околината со вистински очила: без разлика дали се очила за сонце или диоптерски очила, менувањето со нова, привлечна бела рамка е одличен начин за почеток. Белата рамка го истакнува окото, а за да ги направите поинтересни можете да ги искомбинирате со леќи во боја која е популарна во моментов.

Ремени или чанти… или и двете: соодветни машки чанти или ремени кои совршено го надополнуваат изгледот би служел многу добро затоа што додава интерес на целата монохроматска облека. Ременот е разумен избор, на пример, кога носите целосно бел костум, кој обично нема повеќе текстури, помагајќи да се разликуваат парчињата стилски. И внимателно избраниот ремен и торба (по можност некоја бела нијанса за суптилен контраст) ќе ви помогнат да направите смел моден впечаток каде и да одите.

На нозе само совршенство: оригинален незаменлив додаток, чевлите го комплетираат вашиот бело изглед и ви овозможуваат да излезете со стил. Од суштинско значење е да изберете пар чевли што е пред сè удобни. Имајќи го ова на ум, не можете да погрешите со еден пар бели кожени патики, кои што се идеални за целосно бела лежерна облека.