Голем триумф за Били Ајлиш си замина дома со многу награди, се оддаде почит на славниот кошеркар Коби Брајант, се држеа интересни говори… Но на доделувањето на Grammy Awards не е се до „наградите”, станува збор за славните личности, нибниот аутфит, енергијата што се создава кога толку многу личности од тој свет се собираат на едно место. Па да погледнеме дел од атмосферата и стајлингот на посилнот пол.