Оваа година новата колекција G-Star Raw доаѓа во форма на уникатна соработка со никој освен холандскиот суперeѕвезда во Формула 1, Max Verstappen. Познатиот холандски бренд оваа колекција ја наслови MAX RAW која има за цел да го претстави напредокот и на брендот и на ѕвездата.

Главниот елемент што ќе се забележи е сосема новиот лого MAX RAW, кое е присутно низ целата линија и веднаш носи нов изглед на класичниот стил на G-Star. Колекцијата главно се заснова на различните кошули, маици и фармерки кои се направени од висококвалитетен материјал, а ни доловуваат уникатен уличен секојдневен изглед, со карактеристични дизајнерските елементи како што се ниските џебови и природните пад на линијата на нозете…

Новата колекција на G-Star Raw x Max Verstappen е најдобро дефинирана со својата единствена комбинација на паметен и стилски изглед. Целата облека во колекцијата нуди уникатен изглед кој сигурно ќе најде место во многу гардеробери оваа година.