Пред да го претстави новиот Bronco, Ford, во Јужна Америка го претстави новиот теренски автомобил Troller TX4. Новиот „груб” теренец на Синот Овал кој изгледа навистина убаво е наменете само за Јужно Американскиот пазар. Troller TX4 доаѓа со 3.2-литарски 5-цилиндерски линиски турбо дизел мотор со 200 коњски сили.

Со шестепен автоматски менувач, Hella помошни светла и Pirelli Scorpion MTR пневматици. Ентериерот има неколку модерни удобности, како двозонска автоматска клима и седум инчен инфозабавен систем компатибилен со Apple CarPlay и Android Auto. Бразилската дивизија на Синот Овал беше задолжена за развој на ова возило, па затоа не треба да се грижиме за неговите теренски способности.