Плетенината е повеќе од само основа во секоја беспрекорна гардероба. Од
неопходниот плетен џемпер до оној веќе износениот, секогаш постои простор за нов
сет на зимски загревачи. Ако за оваа сезона сте заглавени во одлуката за тоа во
каков топол џемпер да инвестирате ова е водич за најдобрите машки плетени
џемпери

dzemper
Ова безвременско парче може да обликува од изглед кој е премногу лежерен па сè до
аутфит кој е поформален. Во модните предлози тоа е еден од најдобрите зимски
џемпери за мажи. Тој е потполно разновиден и исто така овозможува одлична
слоевитост и под блејзер или пак кожена јакна. Исто така изгледа солидно и под
костум како избор.

Класичните џемпери со овален израз во суштина се бесконечни при креирање на
изглед прилагоден на вашиот сопствен стил. Есенцијално, овој вид на џемпер е
крунисан како најдобар за многу современи мажи. Без разлика дали тоа за есен или
пролет, препорака е да се искомбинира со доза на тексас, особено ако е покрупна
или жакард плетенина.


Доколку сакате да ја релаксирате вашата облека за максимална удобност, тогаш не
плашете се да одберете покежуал јакна и чевли. Одбегнувајте ги дебелите плетки и
држете се до минимум детализирања како на пример рибарска плетка. За да го
извлечете удобниот изглед, земете доза на луксузни плетења. Заменете ги фармерките
со панталони со широки ногавици.

Треба да се дотерате во последна минута? За да го отстраните стресот, изведете
слоевит изглед со трикотажата и бела кошула. Овој изглед лесно може да биде спарен
со пар црн џинс или пар слим панталони. И на крај, за да го задржите вашиот изглед
цврст и беспрекорно оформен, секогаш одлучете се за формални чевли.