Ако сте од луѓето кои не ја сакаат црната боја, на патики, можеби откако ќе го погледнете нашиот избор ќе се предомислите. Или пак сакате црни патики но не сте ги забележале овие модели тогаш погледнете ја нашата листа.

1. Converse Bosey MC GORE-Tex Hi Со силуета на војничкаа чизма, оддалечувајќи се од познатиот кошаркарски Converse дизајн, овие Bosey црни патики се интересна мешавина на двете. Технологијата GORE-TEX со која е изработено црното платно на патиките обезбедува отпорност на вода а ѓонот така како што изгледа ја дополнува сигурноста.

2. New Balance MSXRCTWB За оние кои бараат нешто спортско но шик, овие патики се полн погодок. Целата црна површина има црвени детали и кожни прекривки кои доашаат како дел од ABZORB® технологијата на брендот.

Црни патики

3. FILA Disruptor 2 Black Целосно кожни патики со масивен ѓон. За да се создаде одреден контраст, гледаме мали мотиви со логото на брендот околу врвките и горниот дел на петата. Тоа е суптилен начин за додавање одредена дефиниција и кршење на црнилото.

Црни патики

4. ASICS GEL Quantum 180 5 Sound Tokyo Футуристичка патика, вистинска ода на Јапонија. Со 3Д отпечатен горен дел, направен од рециклиран материјал, овој модел има вклопено гел технологија за подобра амортизација на ногата, што значи поголема удобност.