Здравје

korona cardula

Дадете креативна поддршка за подигање на јавната свест

Жално е како сите патиме поради неодговорноста на неколкумина. Последиците се сè повидливи, а добар број од луѓето околу нас забораваат или неверуваат колку се едноставни упатствата за сузбивање на вирусот. Машки Магазин се вклучува...
спиење

10 едноставни совети за подобар сон

Целата ситуација ни го преврте животот наопаку. Самата помисла дека немора да станете рано и да поминете неколку часа подготвувајќи се и борејќи се со сообраќајот води кон една работа а тоа е дека...

10 книги како да го подобрите и зачините сексуалниот живот

Сигурно до сега сте прочитале илјадници статии кои Ви ветувале подобар секс во 5 чекори. Но, да бидеме реални, ништо не може да ви ги појасни работите подобро од разговор со вашата партнерка. Сепак,...
тестисите

Неколку причини за појава на болки во тестисите

Како да препознаете кога болката во тестисите индицира нешто посериозно? Дури и да сте од оние среќните кои никогаш не добиле клоца таму долу, не значи дека по секоја цена сте поштедени од болка....
Niksen

Niksen – ментален концепт кој ве охрабрува да не правите ништо

После скандинавските hugge, fika i lagom, редот им дојде на Холанѓаните да нè научат на некоја нивна филозофија. Оваа веројатно многу повеќе ни одговара од гореспоменатите, бидејќи има јасна и гласна дефиниција. Се нарекува...

Трикови, производи и секојдневни навики да ја подобрите меморијата

Од клучевите, до она парче хартија кое го имавте пред 2 секунди во раката. Работите се губат, а ваша должност е да ја подобрите меморијата со следните природни поттикнувачи. Прашањето кое се поставува денес е...

Златна паста за заби која чини 119 долари

Компанијата Swiss Smile ја претстави својата најнова паста за заби која чини 119 долари. Трикот е во фактот што пастата е изработена од злато.  Ако сте од оние кои сериозно си ја сфаќаат хигиената на...
сити

Предлог смути кое ќе ве држи сити

Храната со високо ниво на растителни влакна, обезбедува побавна дигестија и подобра контрола врз нивото на шеќер во крвта. Состојките кои се богати со здрави масти и протеини се исто така важни за избалансирана...
имунолошкиот систем

Смути за подобрување на имунолошкиот систем

Без разлика дали станува збор за сезона на грип, алергии, или сте само расположени за освежувачки вкусен пијалок, што го зајакнува имунолошкиот систем е секогаш добра идеја. Еве пијалак спакуван со антиоксидантси и витамини...
ракот на дојка

Ракот на дојките е болест и кај мажите

Многумина веруваат дека ракот на дојките е болест карактеристична за жените. Донекаде се во право, бидејќи има тенденција да ги напаѓа жените во поголем процент, но не е изоставено дека може да се јави...

ПОПУЛАРНО