Почетна Здравје

Здравје

исхраната

Промени во исхраната кои можат да го продолжат животот до 13 години

Еден доктор користејќи ја TikTok платформата сподели шест различни совети кои можат да ни помогнат да го продолжиме својот живот за цели 13 години благодарение на исхраната. Докторот Ентони Јун од Детроит, ја искористи...
високопротеински

Високопротеински рецепти за смути за да го убиете гладот 4 дел

Кога мислиме на здрава исхрана треба да мислиме и на мастите, кои ќе ви помогнат да се чувствувате сити, а се битни за здравјето на срцето и за непречено функционирање на вашето тело. Здравите...
трансплантација

Сè што треба да знаете за трансплантација на влакна на лицето

Не сте задоволони од изгледот на вашата брада? Ако е така, вие сте еден од многуте луѓе кои имаат проблеми со изгледот на брадата. Разбирливо бидејќи брадата е истакната карактеристика на машкото лице. Густата...
смути

Високопротеински рецепти за смути за да го убиете гладот 3 дел

Понекогаш сакаме да додадеме млеко во нашето смути, без разлика дали станува збор за млеко од животинско или растително потекло кое само ќе ја зголеми количината на протеини. Можете да ставите кокосова вода која...
смути

Високопротеински рецепти за смути за да го убиете гладот 2 дел

Здравјето и одржувањето на витка става бара и внес на соодветна количина на протеини, јаглехидрати, масти и вода. Па затоа продолжуваме со рецептите за високопротеински смути напитоци кои ќе ги задоволат вашите потреби од...
смути

Високопротеински рецепти за смути за да го убиете гладот 1 дел

Смутито може да биде еден од најдобрите начини да го задоволите гладот и да внесете количина на хранливи материи. Во некои случаи, смути со висок протеин може да послужат дури и како мини оброк,...
сапун за бричење

Како да го изберете најдобриот сапун за бричење

Мажите кои сакаат да имаат класично искуство со бричење, истовремено сакаат да и помогнат и на околината, треба да размислат да се префрлат на сапун за бричење, не на готовата крема. Освен што е...
Ментална сила

Ментална сила- финеса или стоицизам

Навигацијата низ вистинските животни предизвици е доста тешка во модерното општество. Потребна е свест, финеса и познавање на сопствениот ум доколку сакате да изградите ментална сила и да не западнете во некоја лоша состојба....
вегетаријанец

Имате желба да станете вегетаријанец? Еве како можете да започнете…

Размислувате за нов начин на исхрана, да усвоите режим на исхрана кој во голема мера се базира на растенија... Имате желба да станете вегетаријанец? Во текот на последните неколку години, исхраната од растително потекло...

Познати мажи кои избегнуваат туширање и зошто го прават тоа

Вистинска фама се крена изминатиов период околу ставовите на некои холивудски ѕвезди, а последен во низата кој се најде во фокусот на јавноста е актерот Џејк Гиленхал. И покрај својот атрактивен изглед, сепак зад...

ПОПУЛАРНО