Забава

Бонд

Adidas го сврте вниманието кон Бонд, Џејмс Бонд

За само неколку месеци, No Time to Die ќе се проектира во кино салите ширум светот. Брендираните парчиња кои се дел од имиџот на Бонд, лесно стануваат омилени на публиката. На оваа „висока мода"...
Остров

Острови кои треба да ги посетите барем еднаш

Дали сакате да патувате, но не знаете каде треба да одите? Дали барате веќе позната дестинација или инспирација за да започнете со планирање на Вашето патување? Сакате успешно патување на некоја дестинација. Но, изборот...

“Приказна за еден град” ја претвори Битола во светска џез метропола

Долгоочекуваниот новогодишен концерт "Приказна за еден град" во Битола се претвори во првокласен музички настан по кој ќе се памети оваа 2019 година. Големата сала на Центарот за култура беше исполнета до последното место, а...

Урбан деликатес во Скопје, Deborah De Luca ќе ја запечати 2019!

Техно кралицата Deborah De Luca оваа сабота ќе настапи пред македонската публика во А1 Арената. Во моменти кога е на самиот врв во оваа индустрија и настапува на најголемите и најважните подиуми ширум светот,...

Највкусниот протеински шејк за пред тренинг

Протеинскиот шејк е неопходен суплемент кога тренирате и сакате да ја зголемите мускулната маса. Меѓутоа, бидејќи се препорачува да ги пиете секојдневно по неколку пати, нивниот вкус може да ви здодее. Овој рецепт е...

Диего Луна во новата најава за втората сезона на Narcos: Mexico

Актерот Диего Луна изгледа опасно во најавата за второто продолжение на серијата на Netflix, Narcos: Mexico. Освен опасниот став на Луна, Narcos: Mexico ни јававува и подлабоко навлегување во кокаинското лудило на 80-те години на...

Том Круз во најавата за новиот Top Gun: Maverick

За само 6 месеци од сега, Том Круз се враќа на пилотското седиште во новиот Top Gun: Maverick.  По 30 години служба како авијатичар на најдобрата морнарица Пит Маверик Мичел (Том Круз) е онаму каде...

Inception е највисоко рангираниот филм на декадата според IMDB

Според листата на IMDB, Inception e највисоко рангираниот филм на 2010-те години. И новокомпонараниот Joker му е веднаш зад петици. Со заокружување на декадата, се прават листи на најдобрите, најлошите, најчудните работи во светот. Листата...

Премиерите на John Wick 4 и Matrix 4 го најавуваат Денот на Кијану Ривс

Четвртите продолженија на John Wick и Matrix, каде главните улоги ги толкува актерот Кијану Ривс, премиерно ќе се прикажат на ист ден. Интернерот реши да го прогласи 21 мај 2021 година за Денот на Кујану...

Првата видео најава за Ghostbusters: Afterlife

Откако беше најавено дека оригиналната екипа се враќа со трето продолжение на Ghostbusters, излезе и првата видео најава за филмот.  Режисерот Џејсон Рајтман и продуцентот Иван Рајтман ја прикажаа првата најава за Ghostbusters: Afterlife. Од...

Популарно