Почетна Забава страница 27

Забава

Тарантино

„Once Upon a Time in Hollywood” е новиот филм на Квентин Тарантино

Премиерно беше прикажан на филмскиот фестивал во Кан, со коментари дека е „ремек дело" во споредба со „Pulp Fiction”. Рик Далтон, игран од Ди Каприо, е неуспешен каубојски актер и алкохоличар, додека пак неговиот...
Matrix

Можно продолжение на The Matrix

Кијану Ривс е еден од најпопуларните холивудски ѕвезди во моментов, најмногу поради тоа што како актер го дава максимумот од себе за секој филм во кој тој глуми. По завршувањето на Трилогијата на Matrix,...
ресторан

7-те најневеројатни ресторани во светот

Сите посакуваме да посетиме некој луксузен ресторан и да уживаме во прекрасната храна која тој ни ја нуди. Да откриваме нови вкусови да уживаме во феноменален амбиент кој опушта и не води во друга...
филмови

Филмови во исчекување

Во зависност од расположението и филмскиот жанр, оваа година очекуваме два нови и тотално различни филмови со суперхерои. Првиот филм кој ќе го видиме оваа година е Shazam! и тоа на 5-ти Април. Приказната...
Hellboy

Hellboy римејк

Холивуд одлучи да направи римејк на Hellboy филмовите, со комплетно нова постава на актери и секако нова приказна. Главниот лик го толкува Дејвид Харбор. Првиот трејлер на филмот остави голем впечаток. Многумина сметаат дека...
Леброн Џејмс

Леброн Џејмс во новото продолжение на Space Jam 2

Филмот кој во 1996 постигна неверојатен успех ова лето ќе добие свое продолжение. Главниот лик во Space Jam 2 ќе го игра познатиот кошаркар Леброн Џејмс. Филмот кој важи за еден од најдобрите детски филмови...
The Batman

Бен Афлек нема да глуми во новиот The Batman

Следниот филм The Batman премиерно ќе биде прикажам на 21-ви јули 2021 година. Веста која ги изненади фановите е дека актерот Бен Афлек нема да ја толкува улогата на Црниот витез. Мет Ривс човекот...
Сумо борачите

Исхраната на сумо борачите

Националниот спорт на Јапонија, што е иронично бидејќи нејзините жители се сметаат за најслабите на планетава, вклучува борачи со прекумерна тежина кои се борат во рингот. Сумо борачите секогаш не фасцинирале нас обичните луѓе...
хотели

Кинески еротски хотели за одмор и релаксација

Терминот „хотели за љубов“ има различна конотација на запад и на исток на планетата, особено во земјите како што се Кина и Јапонија, во кои тематаиката на ваквиот простор овозможува романтична и често, фантастична...

Што сакаат жените за Нова година

Наближува времето за подароци и новогодишни изненадувања, а тоа значи дека џентлмените би требало на своите партнерки да им приредат нешто убаво. А не е ниту нова ситуција дека тоа за мажите претставува „мачен“...

ПОПУЛАРНО