Забава

Шакира и Џенифер Лопез

Шакира и Џенифер Лопез настапија на полувремето на Super Bowl

Полувремето на 54-тиот Super Bowl го зачинија Шакира и Џенифер Лопез со нивниот настап. Бидејќи на Super Bowl не постои ниту еден елемент што е неважен, така може да се каже дека овие диви...
Fast and Furious

Погледнете го официјалниот трејлер за Fast and Furious 9

По последниот дел од серијалот Fast and Furious, познат како Fast 8, пристигна новиот деветти филм во франшизата. Fast 8 беше филм исполнет со автомобилска акција кој иако беше без Пол Вокер, сепак ги...
game-тематски

Во Америка ќе се градат 8 game-тематски хотели

Американската компанија Atari која е позната по ретро игрите, во осум американски држави ќе гради game-тематски хотели каде гејмерите ќе имаат искуства со виртуелна реалност, места за е-спорт и geeked-out соби со до 10...
Grammy Awards

Grammy Awards 2020: на црвениот килим

Голем триумф за Били Ајлиш си замина дома со многу награди, се оддаде почит на славниот кошеркар Коби Брајант, се држеа интересни говори... Но на доделувањето на Grammy Awards не е се до „наградите",...
Џејмс Хетфилд

Џејмс Хетфилд ќе ја покаже својата „hot rod” колекција

Џејмс Хетфилд за прв пат досега ја поставува својата лична колекција на „hot rod" автомобили во музејот „Petersen” во Лос Анџелес. „Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection” е насловот на изложбата на која ќе...
Jameson

Jameson го зачинува ирското виски со кафе

Во ново ограничено издание Jameson произведува виски кое е зачинето со ладно кафе. Jameson Cold Brew, новиот производ на компанијата, наликува на Jägermeister Cold Brew Coffee. Но рецептурата е различна, Jameson Cold Brew е...
Old Trafford

Old Trafford направен од 4.000 Lego коцки

Веројатно единствените луѓе кои се пострасни фанови од Lego фановите се фудбал фановите. Но овој пат Lego успеа да ги надмудри и направи креација која ќе биде прифатена и од Lego фановите и од...
National Treasure

National Treasure се враќа на големото платно

Се чини дека Николас Кејџ повторно е подготвен да краде артефакти. Наводно ова продолжение на филмот National Treasure ќе биде во соработка со Disney. Иако првите два филма воопшто не беа добро примени од критичарите,...
Dom Pérignon

Lenny Kravitz соработка со Dom Pérignon

Рок ѕвездата, продуцент и дизајнерски гуру, кој беше прогласен за креативен директор на брендот во сопственост на LVMH кон крајот на 2018 година, сега соработува со славното француско cuvée, чие наследство потекнува од 17-тиот...
V Magazine

12 неверојатни супермодели позираат за календарот на V Magazine

Бела Хадид, Џиџи Хадид, Хејли Бибер, Карли Клос се само дел од имињата кои се појавија на календарот за 2020 на V Magazine. Овој календар е овозможен со соработката на V Magazine и Guess...

Популарно