Забава

Miles Davis

Rubberband на Miles Davis ќе го види светлото на денот

Колекцијата добра музика со која се опуштате дома по напорниот ден, сега можете да ја надополните со уште едно парче квалитетен албум. Ова долгозаборавено ремек дело на гигантот Miles Davis го носи името Rubberband....
Netflix

Netflix во мозокот на Bill Gates

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates е насловот на новото остварување на гигантот Netflix. Во обид да го декодираат начинот на кој размислува еден од најинспиративните мотивациски умови на денешницата, Netflix спакуваа доку-серија од...
шах

Најубавите шаховски сетови во светот

Постои некаква мистична привлечност во шахот како игра. Можеби се крие во долгиот молк пред фантастичен потег, како затишје пред бура. Можеби во строгите правила кои и покрај вековите постоење, успеале цврсто да го...
Ad Astra

Ad Astra со Brad Pitt дава нова дефиниција за мажественоста

Најновиот филм на Brad Pitt, кој го носи насловот Ad Astra своето прво прикажување го доживеа пред публиката на Филмскиот фестивал во Венеција. Фокусот на приказната на филмот е ставен на астронаутот (кој го...
Virgin Voyages

Virgin Voyages ќе лансира хедонистички крузер во 2020 година

Компанијата Virgin Voyages го подготвува за пловидба новиот крузер Scarlet Lady. Врвен брод во кој има салон за тетоважи, теретана на отворено, продавница за плочи а нема да има казина и нема деца. Само за...
LEGO

Новите комплети на LEGO зачинети со аугментативна реалност

Новата серија на LEGO коцки која е наречена Hidden Side им дава на децата игра со аугментативна реалност откако ќе го наредат сетот. Водечката компанија за играчки уште еднаш покажа дека LEGO и технологијата...
Kампување

Кампување со поглед

Kампување меѓу дрвјата, над прекрасен поток... Врвен додаток за авантуристи, планинари, ранец и шатор во едно. Tentsile Tree Connect може да биде поставен на било која висина. Се што треба да направите е да...
Google Assistant

Google Assistant ќе чита пораки и од други апликации

Google Assistant одамна има опција да ги чита вашите СМС-пораки. Но опцијата за читање на пораки од апликации што не се на Google како WhatsApp, Slack и Telegram, досега не беше достапна. Функцијата за гласно...
„Медена земја“

„Медена земја“ од 26 јули во кината во САД

Застапуван од американската компанија за производство и дистрибуција на филмови „Неон“, која ги откупи правата за прикажување во Северна Америка, македонскиот победник на „Санденс“ ќе има кинодистрибуција во селектирани киносали, вклучувајќи ги „Ламли Ројал“...
Marvel

Популарниот ловец на вампири ќе добие римејк

Компанијата Marvel на Comic-Con International изјави дека во следните 3 години следат голем број на нови филмови. Меѓу насловите кои беа претставени најголемо внимание привлече Blade. Претседателот на Marvel Studios, Кевин Фејџ изјави дека оскаровецот...

Популарно