Забава

Паразит

Режисери што го инспирирале Бонг со филмови слични на Паразит

Режисерот од Јужна Кореја, Бонг, оваа година се закити со четири Оскари. Со победата, филмот на Бонг, Паразит, стана првиот филм од неанглиско јазично подрачје што ја однесе домашната награда за најдобар филм. Доколку веќе...
Matrix

Можно продолжение на The Matrix

Кијану Ривс е еден од најпопуларните холивудски ѕвезди во моментов, најмногу поради тоа што како актер го дава максимумот од себе за секој филм во кој тој глуми. По завршувањето на Трилогијата на Matrix,...
Оскар

„Медена земја“ остана без Оскар, „Parasite“ издоминира во „Dolby Theatre“

Најпрестижните и најпопуларните филмски награди за кои сонуваат сите актери, режисери, сценаристи, композитори, продуценти и останати филмски работници, синоќа беа доделени во Dolby Theatre во Лос Анџелес, а за нашата јавност беа особено интересни...

Тимоти Шаламе и Роберт Патинсон- кралски меч во The King

The King e најновото остварување нa Netflix со Тимоти Шаламе и Роберт Патинсон, приказна за владеењето на кралот Хенри Петти.  Актерите Роберт Патинсон и Тимоти Шаламе се кралеви секој на свое фан кралство, но во...
филмови

Филмови во исчекување

Во зависност од расположението и филмскиот жанр, оваа година очекуваме два нови и тотално различни филмови со суперхерои. Првиот филм кој ќе го видиме оваа година е Shazam! и тоа на 5-ти Април. Приказната...
game-тематски

Во Америка ќе се градат 8 game-тематски хотели

Американската компанија Atari која е позната по ретро игрите, во осум американски држави ќе гради game-тематски хотели каде гејмерите ќе имаат искуства со виртуелна реалност, места за е-спорт и geeked-out соби со до 10...

Џон Туртуро ќе толкува негативец во новиот Бетмен

Режисерот Мет Ривс потврди дека актерот Џон Туртуро ќе ја толкува улогата на криминален шеф на Готам во новиот Бетмен.  Неговата улога е наречена The Roman, а станува збор за криминален шеф на Готам. Веста...
книги во септември

Најдобрите 3 книги во септември според Goodreads

Септември донесе повеќе наслови за паметење. Голем дел од нив ѝ припаѓаат на научната фантастика и фантазијата, но вклучуваат интересни автори кои ветуваат. Во најдобрите три на листата на Goodreads се најдоа следниве кои...
Бонд

Adidas го сврте вниманието кон Бонд, Џејмс Бонд

За само неколку месеци, No Time to Die ќе се проектира во кино салите ширум светот. Брендираните парчиња кои се дел од имиџот на Бонд, лесно стануваат омилени на публиката. На оваа „висока мода"...
Сумо борачите

Исхраната на сумо борачите

Националниот спорт на Јапонија, што е иронично бидејќи нејзините жители се сметаат за најслабите на планетава, вклучува борачи со прекумерна тежина кои се борат во рингот. Сумо борачите секогаш не фасцинирале нас обичните луѓе...

Популарно