Забава

Matrix

Можно продолжение на The Matrix

Кијану Ривс е еден од најпопуларните холивудски ѕвезди во моментов, најмногу поради тоа што како актер го дава максимумот од себе за секој филм во кој тој глуми. По завршувањето на Трилогијата на Matrix,...
Браќа Манаки“

„Браќа Манаки“ на крстопат

Триумф на 39. фестивал за азиските филмови „Горење“ и „Пепелот е најчисто бело“. А обележје на фестивалот, заедно со фасцинантните ѕвезди, Клаудија Кардинале, Роџер Дикинс и Милица Стојанова, беше едноставноста и квалитетот, токму оправдувајќи...
The Batman

Бен Афлек нема да глуми во новиот The Batman

Следниот филм The Batman премиерно ќе биде прикажам на 21-ви јули 2021 година. Веста која ги изненади фановите е дека актерот Бен Афлек нема да ја толкува улогата на Црниот витез. Мет Ривс човекот...

Што сакаат жените за Нова година

Наближува времето за подароци и новогодишни изненадувања, а тоа значи дека џентлмените би требало на своите партнерки да им приредат нешто убаво. А не е ниту нова ситуција дека тоа за мажите претставува „мачен“...
Hellboy

Hellboy римејк

Холивуд одлучи да направи римејк на Hellboy филмовите, со комплетно нова постава на актери и секако нова приказна. Главниот лик го толкува Дејвид Харбор. Првиот трејлер на филмот остави голем впечаток. Многумина сметаат дека...
Сумо борачите

Исхраната на сумо борачите

Националниот спорт на Јапонија, што е иронично бидејќи нејзините жители се сметаат за најслабите на планетава, вклучува борачи со прекумерна тежина кои се борат во рингот. Сумо борачите секогаш не фасцинирале нас обичните луѓе...

Популарно