Забава

Леброн Џејмс

Леброн Џејмс во новото продолжение на Space Jam 2

Филмот кој во 1996 постигна неверојатен успех ова лето ќе добие свое продолжение. Главниот лик во Space Jam 2 ќе го игра познатиот кошаркар Леброн Џејмс. Филмот кој важи за еден од најдобрите детски филмови...
филмови

Филмови во исчекување

Во зависност од расположението и филмскиот жанр, оваа година очекуваме два нови и тотално различни филмови со суперхерои. Првиот филм кој ќе го видиме оваа година е Shazam! и тоа на 5-ти Април. Приказната...
Hellboy

Hellboy римејк

Холивуд одлучи да направи римејк на Hellboy филмовите, со комплетно нова постава на актери и секако нова приказна. Главниот лик го толкува Дејвид Харбор. Првиот трејлер на филмот остави голем впечаток. Многумина сметаат дека...
Браќа Манаки“

„Браќа Манаки“ на крстопат

Триумф на 39. фестивал за азиските филмови „Горење“ и „Пепелот е најчисто бело“. А обележје на фестивалот, заедно со фасцинантните ѕвезди, Клаудија Кардинале, Роџер Дикинс и Милица Стојанова, беше едноставноста и квалитетот, токму оправдувајќи...
Matrix

Можно продолжение на The Matrix

Кијану Ривс е еден од најпопуларните холивудски ѕвезди во моментов, најмногу поради тоа што како актер го дава максимумот од себе за секој филм во кој тој глуми. По завршувањето на Трилогијата на Matrix,...
Тарантино

„Once Upon a Time in Hollywood” е новиот филм на Квентин Тарантино

Премиерно беше прикажан на филмскиот фестивал во Кан, со коментари дека е „ремек дело" во споредба со „Pulp Fiction”. Рик Далтон, игран од Ди Каприо, е неуспешен каубојски актер и алкохоличар, додека пак неговиот...

Адам Сендлер со Uncut Gems можеби цели кон Оскар

Она што луѓето често го забораваат е дека Адам Сендлер знае да глуми. Веројатно само кога сака. Во спротивно, за многу од своите филмови добива лоши критики, награди за најлош филм, актер, продукција.  Но, секогаш...
октомври

Најдобрите 3 книги во октомври според Goodreads

Октомври нуди литературно парче за секаква читателска публика. Додека септемвриските беа помрачни и сериозни изданија, октомври може да се пофали со поведро писмо. Ова се најдобрите 3 изданија за октомври, според читателите на Goodreads. 1....
Old Trafford

Old Trafford направен од 4.000 Lego коцки

Веројатно единствените луѓе кои се пострасни фанови од Lego фановите се фудбал фановите. Но овој пат Lego успеа да ги надмудри и направи креација која ќе биде прифатена и од Lego фановите и од...
Cyberpunk 2077

Кијано Ривс се појавува во играта Cyberpunk 2077

Креаторите Witcher 3: Wild Hunt ги воодушевија гејмерите со претставувањето на новата игра Cyberpunk 2077 чие дејство се одвива во блиска иднина и за која објавија доста интересен трејлер. Оваа RPG Single player игра...

Популарно