Забава

Batman

Откриен костумот на Batman

Режисерот во Batman, Мет Ривс, на фановите им даде прв поглед на Роберт Патинсон, кој ќе го игра херојот во филмот кој го очекуваме на 25-ти јуни 2021 година. Иако за да го видиме...
Паразит

Режисери што го инспирирале Бонг со филмови слични на Паразит

Режисерот од Јужна Кореја, Бонг, оваа година се закити со четири Оскари. Со победата, филмот на Бонг, Паразит, стана првиот филм од неанглиско јазично подрачје што ја однесе домашната награда за најдобар филм. Доколку веќе...
Боб Марли

„Redemption Song” во чест на 75-тиот роденден на Боб Марли

Во чест на 75-тиот роденден на Боб Марли на 6 февруари, Universal Music и Island Records ги здружија силите со семејството на покојната реге-икона и снимија инспиративно музичко видео со наслов „Redemption Song". За ова...

Најдобро облечените мажи на годинешното издание на Оскарите

Покрај доделувањето на најпрестижните награди во светот на филмот, Оскарите се шанса да ги видиме и најпознатите холивудски актери во елегантни модни остварувања. Најпознатите светски филмски имиња на црвениот тепих како и секогаш сјаеја...
Мајк Тајсон

Мајк Тајсон како демон го најавува реваншот меѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури

Мајк Тајсон во промотивно видео го најави реваншот во тешка категорија помеѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури кој е закажан за 22-ри февруари. Легендарниот поранешен шампион во тешка категорија го започнува клипот со неговиот...
The Matrix

Фотографии од снимањето на четвртото продолжение од The Matrix

На Киану Ривс од филмот The Matrix последно се сеќаваме како на негуван, стилски херој каков што и би очекувале да го видиме славниот актер и во ова продолжение на филмот. Но од снимките...
MWC 2020

MWC 2020- најголемиот настан во светот на мобилните телефони

MWC 2020 (Mobile World Congress 2020) е настан кој ќе се одржува од 24-ти до 27-ми Февруари 2020 година, во Барселона, Шпанија. Ова е најважното шоу во светот на телефоните на годината, на кое...
Оскар

„Медена земја“ остана без Оскар, „Parasite“ издоминира во „Dolby Theatre“

Најпрестижните и најпопуларните филмски награди за кои сонуваат сите актери, режисери, сценаристи, композитори, продуценти и останати филмски работници, синоќа беа доделени во Dolby Theatre во Лос Анџелес, а за нашата јавност беа особено интересни...
Breakup Tours

Breakup Tours апликација за луѓе со скршено срце

Breakup Tours е апликација која беше лансирана во Ноември 2019, а е наменета за луѓе кои тукушто се излезени од врска. Целта на оваа апликација е да ги охрабри луѓето кои не се во...
Codecasa Jet

Codecasa Jet 70 метарска јахта од соништата

Италијанската компанија која произведува луксузни јахти го најави Codecasa Jet 2020 концептот кој треба да биде новиот предводник на компанијата. Дизајниран од Фулвио Кодекаса, суперјахтата од 70 метри се карактеризира со чисти линии и...

Популарно