Забава

Gulfstream G700

Gulfstream G700 за лет со пет ѕвезди

Желбата да се дојде до хотелската соба по особено долг лет е секогаш голема. Тоа чувство не постои доколку летате со Gulfstream G700. Ова не е случај само затоа што Gulfstream G700 е најголемиот...
autocamp yosemite

AutoCamp во соработка со Airstream го менуваат туризмот

Компанијата AutoCamp во сорабока со Airstream, компанија која прави приколки, комплетираат нов проект наречен AutoCamp Cape Cod кој ќе содржи 108 мобилни сместувачки капацитети, вклучувајќи 9,5 метарски приколки, плус сезонски луксузни шатори. Инаку AutoCamp...
F1

Трансфер „вртелешка“ во F1: Саинц во Ferrari, Рикардо во McLaren

Откако Scuderia Ferrari и Себастијан Фетел официјално потврдија дека нема да ја продолжат соработката по завршувањето на сезоната, започнаа големите промени во F1 кога станува збор за изгледот на тимовите за следната сезона. Како...

Heinz започна предизвик со сложувалка. Интересно!😁

Heinz неодамна започна предизвик со сложувалка од 570 парчиња инспириран од нивниот познат кечап. Поместувајќи ги границите, оваа компанија изјави дека ја направила најбавната сложувалка на Земјата. Сложувалката е крајно збунувачка и тешка поради...
домашен бар

Краток курс за перфектен домашен бар

За господин кој сака да ужива во чаша добар пијалак имањето на домашен бар е есенцијален. Мешањето пијалоци дома за пријателите и семејството ве прави да се чувствувам како некој џентлмен од шеесеттите. Ова...
Spot

Сингапур со Spot ќе спроведува социјална дистанца во парковите

И покрај тоа што повеќето земји незнаат како ќе се справат со спроведување nа социјалната дистанца, Сингапур изгледа веќе има решение. Spot е куче робот на Boston Dynamics кој ќе му помага на Сингапур...
Mediamatic Eten

Би вечерале ли во стаклено ѕвоно?

Секоја ера со себе носи промени, а 2020 дефинитивно ни го измести социјалниот живот за 180 степени. И додека кај нас се уште се зборува на кој начин би функционирало социјалното дистанцирање во кафулињата...
11 Ravens

11 Ravens изработува билијард маса за оние кои поседуваат Rolls Royce

Благодарение на 11 Ravens сопствениците на Rolls Royce автомобили сега имаат можност да поседуваат рачно изработена билијард или пинг-понг маса обложена со злато. Американска компанија специјализирана за правење на луксузен мебел, нуди специјална верзија...
Rolls-Royce

За луксузен пикник… зошто Rolls-Royce и луксузот се синоними

Несомнено Rolls-Royce и луксузот се синоними. Тоа го потврдува и оваа кошница за пикник која доаѓа од британскиот автомобилски производител наменета за нешта како кавијар и шампањ. Како и самите автомобили така и овој...
SpaceX

SpaceX ве води на вселенска авантура

Интересна новина за авантуристите од SpaceX е тоа што до крајот на 2021 година ќе може да патувате во вселената. И тоа не сами, туку со најблиските пријатели. Станува збор за тура со која...

Популарно