Почетна Uncategorized

Uncategorized

Двоен милионер

Двоен милионер од Петровец!

Играч на “Sport Life” во Петровец – Скопје стана ДВОЕН милионер! Со еден феноменален тикет одигран два пати успеал и на двата тикета да се стекне со по еден милион денари. Е тоа се...
Sport Life

До 50 шанси за 100.000 денари

Во Sport Life стартуваше акцијата „До 50 шанси за 100 000 денари“ во која ќе се натпреваруваат играчите членови на СЛ клубот. Акцијата ќе трае од 22.01. до 22.3.2021 година, во 4 етапи од...
Boston Dynamics

Интересен танц со роботи на Boston Dynamics

Иако Boston Dynamics беше продаден на Hyundai за 921 милиони американски долари, сепак не изненади со интересен предновогодишен танц на роботите Atlas, Handle и Spot. Испраќајќи ја годината со стил, компанијата за роботика ни...
парфеми

Машки парфеми за празнична сезона

Последното поглавје на 2020 година е полн со празници. Секако убавата гардероба, атмосфера надополнете го со убав парфем кој му одговра на овој дел од годината. Мирисите на шумски ноти, мошус и зачини се...
Balenciaga Toe

Balenciaga и Vibram наскоро со „Toe“ колекција

Претставени на модната ревија на Balenciaga за сезоната Зима 2020, Balenciaga Toe е последната соработка на модната куќа со италијанскиот бренд за обувки Vibram. Верзијата на Balenciaga Toe во ограничено издание ќе се појави...

Најдобриот типстер на купот Спорт Лајф е од Битола

Типстер купот на Sport Life му донесе стан на Водно на играч од Битола. Денес, клучевите од оваа главна премија му беа врачени на младиот Дејан Кузмановски, кој беше прогласен за најдобар типувач на...
Lufthansa

Lufthansa ја лансираше колекцијата Upcycling Collection 2.0

Германската авиокомпанија Lufthansa лансираше нова колекција мебел направена од пензионирани авионски делови. Колекцијата насловена Upcycling Collection 2.0 се состои од 21 парче мебел, скулптури и додатоци направени од исфлен од употреба A320 со прекар...
Hublot

Hublot со нов изглед на Classic Fusion линијата по повод 40-годишнината

Во прослава на 40-годишнината, швајцарскиот производител на луксузни часовници Hublot, лансираше новина на Classic Fusion линијата која доаѓа со модерна технологија и со современ дизајн. Колекцијата сега доаѓа со димензии од 45 мм, изработена...
Jacquemus

Како Jacquemus тивко ја преобликува машката мода според неговите замисли

Кога Simon Porte Jacquemus ја лансираше својата линија за женска облека во 2011 година, тој вложи се - дури и неговите заштеди - не оставајќи простор за аксесоари, обувки или машка облека. Кога конечно...
МКЦ

Погледнете го денешниот репертоар на МКЦ

Денес во 21 часот во МКЦ имате прилика да чуете музика во живо или да погледнете документарна претстава. Avadarxi Quartet ќе имаат концертна промоција на албумот „(Waiting at the) Turnstiles“. Aлбумот „(Waiting at the)...

ПОПУЛАРНО