Спорт

Конор МекГрегор против Доналд Серон во јануари 2020 година

Долгоочекуваното враќа на Конор МекГрегор ќе се случи на UFC 246 во Лас Вегас,во јануари 2020.  Поранешниот двократен шампион ќе се бори против Доналд „Каубој“ Серон. Ирецот МекГрерог ќе се појави во рингот повторно за...

Луис Хамилтон победи во последната трка за сезонава

Љубителите на Formula 1 се радуваа на последната трка во Абу Даби, иако беше јасно дека главниот фаворит е Хамилтон. Со агресивно и доминантно возење, Луис Хамилтон го обезбеди и првото место на последната трка...
FC Barcelona

Cupra официјален партнер на FC Barcelona

Луксузната спортска марка Cupra станува официјален автомобил и транспортен партнер на легендарниот фудбалски клуб FC Barcelona во наредните пет сезони. Покрај оваа соработка Seat, Cupra и FC Barcelona најавија дека ќе ги здружат силите за...
Жозе Мурињо

Жозе Мурињо се враќа во Шпанија

Шпанските медиуми интензивно пишуваат, дека славниот Жозе Мурињо ќе ја преземе Валенсија. Досегашниот тренер Марселино би можел да го напушти шпанскиот клуб по исходот со клупската хиерархија. Валенсија не губи време да најде замена и...
Жоао Феликс

Жоао Феликс ја прифати понудата на Atlético Madrid

Шпанските медиуми ја потврдија веста за трансфер на Жоао Феликс во Atlético Madrid и тоа за сума од 120.000.000 евра. Сепак ова не му ја обезбеди позицијата НАЈПЛАТЕН ТИНЕЈЏЕР. Иако Benfica му понуди плата и...
билијард

Антистрес терапија со билијард

Во ова модерно време стресот не следи секој ден. Многу малку луѓе се свесни дека доколку тој се активира лесно и доколку немате некаков механизам за справување со стресот, тој може да биде многу...
спортист

Прогласен најдобриот спортист на светот

На 19-тиот Laureus World Sportsman of the Year, кој се одржа вчера на свечена церемонија во Монако, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше прогласен за најдобар спортист. За Ѓоковиќ ова е четврти пат како ја...

Најголемите борци на денешницата

Кои се најсилните борци на планетата и што е она кое ги одвојува од останатите Боречките спортови се меѓу најстарите на земјината топка и датираат уште од античко време. Ако во дамнешните времиња се сведувале...
Реал Мадрид

Распад на системот или почеток на нова ера?

По само 10 одиграни натпревари во La Liga, Реал Мадрид како ретко кога се наоѓа на 9-тата позиција, 6 бода од зоната за испаѓање, а 7 бода од првата позиција, што значеше крај на...
Новак Ѓоковиќ

Спрскиот тенисер направи кам-бек на врвот на светскиот тенис

Откажувањето на Рафаел Надал од турнирот во Париз е можеби најзначајниот настан во светот на тенисот изминатиот месец, бидејќи со неговото откажување, Новак Ѓоковиќ е човекот кој повторно се враќа на првото место на...

Популарно