Спорт

Најголемите борци на денешницата

Кои се најсилните борци на планетата и што е она кое ги одвојува од останатите Боречките спортови се меѓу најстарите на земјината топка и датираат уште од античко време. Ако во дамнешните времиња се сведувале...
Jeep

Новиот all-terrain електричен велосипед на Jeep

Jeep стана најновиот производител на автомобили, кој се одлучи да се позанимава со е-велосипеди, а најавата за овој потег американскиот бренд ја направи преку реклама на Супербоулот одржан минатиот месец. Jeep на овој проект...
дресови

Фудбалски дресови кои чинат мало богатство

Фудбалските дресови се бесценети сами по себе како и личностите кои ги носат. Самиот дизајн и историјата која се напишала на теренот и дава посебна вредност на тоа парче облека која е посакувана од...
FC Barcelona

Cupra официјален партнер на FC Barcelona

Луксузната спортска марка Cupra станува официјален автомобил и транспортен партнер на легендарниот фудбалски клуб FC Barcelona во наредните пет сезони. Покрај оваа соработка Seat, Cupra и FC Barcelona најавија дека ќе ги здружат силите за...
спортист

Прогласен најдобриот спортист на светот

На 19-тиот Laureus World Sportsman of the Year, кој се одржа вчера на свечена церемонија во Монако, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше прогласен за најдобар спортист. За Ѓоковиќ ова е четврти пат како ја...
билијард

Антистрес терапија со билијард

Во ова модерно време стресот не следи секој ден. Многу малку луѓе се свесни дека доколку тој се активира лесно и доколку немате некаков механизам за справување со стресот, тој може да биде многу...
Made to Measure

Шарл Леклер ја предводи Giorgio Armani „Made to Measure“ кампањата

Стилот базиран на изработка на облека по мерка повторно e во фокусот откако Giorgio Armani со „Made to Measure“ кампањата ја открива својата колекција за пролет/лето 2020. Италијанскиот моден бренд го избра Шарл Леклер...
кружна трка

Скопје мирисаше на октани

Викендот 6-ти и 7ми октомври се возеше третата кружна трка од Македонскиот шампионат, која воедно се бодува и во календарот на ЦЕЗ (Централно Европска Зона). На добро познатата патека пред Македонската радио телевизија (МРТ)...

Синот на Меси го украде шоуто на „Златната топка“

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, по шести пат во својата кариера се закити со најпрестижната индивидуална награда во светот на фудбалот - „Златната топка“. На свеченото доделување на наградата во Париз, кое го организираше францускиот...
All Blacks

Од воен танц до спортски спектакл – Хака танцот на „Аll Blacks“ најдобриот рагби...

Тоа што се Јенки за бејзболот, Вардар за ракометот, а Чикаго Булс за кошарката, кога станува збор за рагбито на пиедесталот се наоѓаат All Blacks, рагби тимот на Нов Зеланд. Надвор од својата спортска...

Популарно