Спорт

КРУНАТА НА КРАЛОТ

Сите ја сакаат КРУНАТА НА КРАЛОТ

Според законот на веројатноста, по 3-годишната доминација на Реал Мадрид, реално е да очекуваме дека оваа сезона ќе имаме нов владетел во Европскиот фудбал. Скоро (не)реална доминација За некои најсаканиот, но за некои најомразениот клуб во...
Реал Мадрид

Распад на системот или почеток на нова ера?

По само 10 одиграни натпревари во La Liga, Реал Мадрид како ретко кога се наоѓа на 9-тата позиција, 6 бода од зоната за испаѓање, а 7 бода од првата позиција, што значеше крај на...
Модриќ

Модриќ (не)заслужено на врвот!

Како никогаш досега, доделувањето на FIFPro наградите остави простор за дилеми, дали наградите завршуваат кај навистина најдобрите фудбалери?! Лука Модриќ и официјално е најдобриот фудбалер на планетата за 2018 година! За првпат откако се доделува...
НБА

Шоутајм во Холивуд!

Кралот се пресели во Лос Анџелес. Шоуто се враќа во Холивуд На средината на месец октомври, стартува новата НБА сезона. Овој пат, ја пречекуваме со малку поинаков тип на возбуда. По неколку „анемични“ сезони, ЛА...
Хамилтон

Хамилтон победи во Јапонија и ја допре титулата

Луис Хамилтон направи значен чекор кон петтата светска титула во Formula 1, откако ја освои Големата Награда на Јапонија, а неговиот конкурент Себастијан Фетел остана на шестата позиција. Хамилтон и Ботас ја запишаа втора...
Новак Ѓоковиќ

Спрскиот тенисер направи кам-бек на врвот на светскиот тенис

Откажувањето на Рафаел Надал од турнирот во Париз е можеби најзначајниот настан во светот на тенисот изминатиот месец, бидејќи со неговото откажување, Новак Ѓоковиќ е човекот кој повторно се враќа на првото место на...

Популарно