Спорт

Ferrari

Ferrari не се откажува од Фетел

Неколку дена откако Себастијан Фетел ја загуби битката за светската титула во Formula 1 против Луис Хамилтон, шефот на тимот Маурицио Аривабене објави дека Германецот останува главната надеж на Ferrari за нови успеси во...
Хамилтон

Хамилтон победи во Јапонија и ја допре титулата

Луис Хамилтон направи значен чекор кон петтата светска титула во Formula 1, откако ја освои Големата Награда на Јапонија, а неговиот конкурент Себастијан Фетел остана на шестата позиција. Хамилтон и Ботас ја запишаа втора...
Реал Мадрид

Распад на системот или почеток на нова ера?

По само 10 одиграни натпревари во La Liga, Реал Мадрид како ретко кога се наоѓа на 9-тата позиција, 6 бода од зоната за испаѓање, а 7 бода од првата позиција, што значеше крај на...
кружна трка

Скопје мирисаше на октани

Викендот 6-ти и 7ми октомври се возеше третата кружна трка од Македонскиот шампионат, која воедно се бодува и во календарот на ЦЕЗ (Централно Европска Зона). На добро познатата патека пред Македонската радио телевизија (МРТ)...
Новак Ѓоковиќ

Спрскиот тенисер направи кам-бек на врвот на светскиот тенис

Откажувањето на Рафаел Надал од турнирот во Париз е можеби најзначајниот настан во светот на тенисот изминатиот месец, бидејќи со неговото откажување, Новак Ѓоковиќ е човекот кој повторно се враќа на првото место на...
билијард

Антистрес терапија со билијард

Во ова модерно време стресот не следи секој ден. Многу малку луѓе се свесни дека доколку тој се активира лесно и доколку немате некаков механизам за справување со стресот, тој може да биде многу...

Највпечатливите моменти од оваа сезона на Formula 1

Овогодинешната сезона на Formula 1 помина онака како што се очекуваше. Тимот на Mercedes доминираше, Хамилтон стана шампион по 6 пат и се доближи до рекордот на Шумахер. И покрај многуте правила и прописи за...
Tag Heuer

Tag Heuer со специјален Formula 1 часовник во чест на Aston Martin Red Bull...

Tag Heuer ја претстави својата втора специјална едиција со цел да го одбележи партнерството која оваа компанија ја има со тимот кој се натпреварува во Formula 1 шампионатот. Двете компании соработуваат веќе четири години...
Air Jordan

Сторијата за Џорданките кои се продадени за 500.000 долари

Се чини дека целиот „хајп“ околу документарецот The Last Dance за Мајкл Џордан и последната сезона на Chicago Bulls стана инстант хит, а тоа сигурно помогна во продажбата на Air Jordan патиките од првата...
Дончиќ

Дончиќ добива 100 милиони долари од „Nike“ за да носи „Аir Jordan“

Младиот кошаркар на Dallas Mavericks, Лука Дончиќ, ја завршува својата потрага по нов бренд кој ќе води грижа за неговата опрема, па така еден од најголемите таленти во светот кој се појавил во последните...

Популарно