Спорт

Chicago Bulls

Тајните на златната генерација на Chicago Bulls

Тенка е границата, особено во спортот, кога еден натпревар е доволен да направи огромна разлика. Ако си губитник сите валкани работи излегуваат на површина, а ако си победник, се сѐ тргнува настрана. Но, тоа...
All Blacks

Од воен танц до спортски спектакл – Хака танцот на „Аll Blacks“ најдобриот рагби...

Тоа што се Јенки за бејзболот, Вардар за ракометот, а Чикаго Булс за кошарката, кога станува збор за рагбито на пиедесталот се наоѓаат All Blacks, рагби тимот на Нов Зеланд. Надвор од својата спортска...
дресови

Фудбалски дресови кои чинат мало богатство

Фудбалските дресови се бесценети сами по себе како и личностите кои ги носат. Самиот дизајн и историјата која се напишала на теренот и дава посебна вредност на тоа парче облека која е посакувана од...
Agent Provocateur

Agent Provocateur ја слави убавината на атлетското тело

Со ново видео и нова колекција, компанијата Agent Provocateur ја слави натчовечката сила на женската форма. Во кампањата насловена „Play to Win" се величи женственоста и убавината на атлетското тело.   Четири спортистки се ѕвезди во...
Алан Прост

Алан Прост со критики за електричниот погон

Легендарниот Formula 1 возач и поранешен шампион, Алан Прост, не е задоволен од, како што вели, глупавите потези кои ги прават голем број европски влади, а кои се однесуваат на забраната за продажба на...
Jeep

Новиот all-terrain електричен велосипед на Jeep

Jeep стана најновиот производител на автомобили, кој се одлучи да се позанимава со е-велосипеди, а најавата за овој потег американскиот бренд ја направи преку реклама на Супербоулот одржан минатиот месец. Jeep на овој проект...
Tag Heuer

Tag Heuer со специјален Formula 1 часовник во чест на Aston Martin Red Bull...

Tag Heuer ја претстави својата втора специјална едиција со цел да го одбележи партнерството која оваа компанија ја има со тимот кој се натпреварува во Formula 1 шампионатот. Двете компании соработуваат веќе четири години...
Adizero

Adidas Adizero Pro смели патики со драматичен дизајн

Adidas има за цел да го прошири наследството на победници на Adizero со следна генерација на патики со високи перформанси. Претходниот модел славно го носеше кенискиот тркач Ронекс Кипруто кога го сруши светски рекорд...
Ferrari

Ferrari на спектакуларна свеченост го претстави новиот болид за Formula 1

Италијанскиот тим на екстравагантна вечер направи вистински спектакл и шоу во театарот Romolo Valli на претставувањето на новиот болид за престојната F1 сезона. Настанот беше проследен со диџеј, оркестар и танчери кои се појавија...
Мајк Тајсон

Мајк Тајсон како демон го најавува реваншот меѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури

Мајк Тајсон во промотивно видео го најави реваншот во тешка категорија помеѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури кој е закажан за 22-ри февруари. Легендарниот поранешен шампион во тешка категорија го започнува клипот со неговиот...

Популарно