Почетна Спорт

Спорт

Вирџил Аблох

Вирџил Аблох со седум нови Off-White™ x Nike патики?

Вирџил Аблох го разгори пламенот, со објава на пикселизирана слика на неговата веб-страница. На сликата се гледаат седум пикселизирани „фигури“ под кои пишува „ACTUALLY PENDING“. Иако овој пост не е официјална потврда, сепак можно...
PW Primeknit Fine

PW Primeknit Fine новата спортска облека од Pharrell и Adidas

По лансирањето на Human Race колекцијата за нега на лице, Pharrell продолжува со соработките. Овој пат Adidas е негов партнер, а производот кој го лансираа е перформанс фокусирана спортска облека за мажи и жени...
Реал Мадрид

Новиот стадион на Реал Мадрид е архитектонско чудо

Реал Мадрид повторно ги поместува границите, дури и кога станува збор за архитектонските планови. Новиот стадион на „Кралскиот клуб“ ќе надмине се она што досега е видено од овој клуб и претставува почеток на...
Ghost Smashers

Reebok ги претстави патиките Ghost Smashers

Reebok ја претстави колекцијата инспирирана од филмот Ghostbusters од 80-тите. Компанијата ги претстави Ghost Smashers и Classic Leather кои се преобразени да одговараат на филмот од кој црпат инспирација. Нема сомнение дека патиката Ghost...
Dunk High

Nike и Bodega со Dunk High дел патики, дел мокасини

Nike Sportswear 2020 ја помина со список на партнери за соработка со Dunk High, а како последен за годината по се изгледа дека е Bodega. Од соработката на Nike и Bodega се доби производ...
Spyder

Spyder ја претстави колекцијата за сезоната Пролет/Лето 2021

Влегувањето во новата дигитална ера ја буди креативноста кај брендовите. Spyder за оваа кампања работеше со уметник Карлос Серао, а инспирација црпи од секојдневните животни ситуации кои стануваат извонредни, динамиката на спортот и стремежот...
Louis Vuitton

Louis Vuitton го покажа куферот кој го достави трофејот на NBA финалето

На почетокот на годината Louis Vuitton објави дека ги чека тригодишно партнерство со Националната кошаркарска асоцијација (NBA). За прослава на шампионите модниот бренд направи рачно изработен „куфер“ за светски познатиот трофеј. Овој куфер е...
Palace x Rapha

Palace x Rapha ќе го опремуваат EF Pro Cycling за годинешниот Giro d’Italia

Palace x Rapha објавија соработка за сезоната Зима 2020, но исто така објавија дека тие ќе го опремуваат американски професионален тим за велосипедизам EF Pro Cycling за годинешниот Giro d’Italia. Овој тим е целосно...
RaceBird

RaceBird… како нешто од научно-фантастичен филм

Прототипот RaceBird дизајниран од Софи Хорн а развиен од SeaBird Technologies во Велика Британија е електричен брод кој изгледа како да е изваден од научно-фантастичен филм. Самиот брод има дизајн на хидроглисер со еден...
патики кои вибрираат

Дали сте за патики кои вибрираат во ритам на музиката?

DropLabs е американска компанија која лансираше паметни патики кои вибрираат во ритам на музика, филм или видео игра. Револуционерна комбинација на спортска опрема и безжична технологија се компоненти кои ги прават патиките „EP 01...

ПОПУЛАРНО