Спорт

Ferrari

Ferrari на спектакуларна свеченост го претстави новиот болид за Formula 1

Италијанскиот тим на екстравагантна вечер направи вистински спектакл и шоу во театарот Romolo Valli на претставувањето на новиот болид за престојната F1 сезона. Настанот беше проследен со диџеј, оркестар и танчери кои се појавија...
Мајк Тајсон

Мајк Тајсон како демон го најавува реваншот меѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури

Мајк Тајсон во промотивно видео го најави реваншот во тешка категорија помеѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури кој е закажан за 22-ри февруари. Легендарниот поранешен шампион во тешка категорија го започнува клипот со неговиот...
Nike

Nike ги претстави револуционерните патики за трчање Air Zoom Next%

Nike доминира на пазарот кога станува збор за патиките за трчање, бидејќи американската компанија во својот асортиман поседува навистина неверојатно лесно и анатомски коректни патики кои овозможуваат одличен тренинг комбинирано со мошне лесно и...

Трагедија која ги потресе сите – Светот се простува од Коби Брајант

Еден од најголемите и најсаканите кошаркари во историјата на спортот - Коби Брајант, настрада во хеликоптерска несреќа во текот на вчерашниот ден. Големата ѕвезда на Los Angeles Lakers се наоѓал во леталото со уште...
„Zig Kinetica"

Конор Мекгрегор лице на кампањата за „Zig Kinetica” на Reebok

Ирската боречка ѕвезда Конор Мекгрегор е новото лице во кампањата на Reebok за патиките „Zig Kinetica". Во новата реклама борецот се појавува како акциона фигура. Патиките „Zig Kinetica" е дизајниран да се носи во...
Федерер

Федерер станува првиот милијардер во светот на тенисот

Роџер Федерер е жива легенда која и понатаму импресионира со својата моќна и извонредно елегантна игра. Благодарение на својата кариера, Федерер успеа да направи вистинско богатство, а бидејќи поседува договори со компании како што...
Rolex

Кристијано Роналдо го има најскапиот Rolex кој некогаш е направен

Фудбалската икона поседува Rolex GMT-Master Ice кој е обложен со 18-каратно бело злато, а неговата цена изнесува речиси 500.000 долари. Кристијано Роналдо е еден од најплатените спортисти на светот. Португалската суперѕвезда заработува вртоглава сума само...
Колин Каперник

Nike Air Force 1 со потпис на Колин Каперник

Најпопуларните патики на брендот добија потпис од контраверзниот спортист Колин Каперник, поранешниот квотербек на San Francisco 49ers, кои се инспирирани од гласот на спортистите и неговата приказна. Бело црните Nike Air Force 1 „True to...
Дончиќ

Дончиќ добива 100 милиони долари од „Nike“ за да носи „Аir Jordan“

Младиот кошаркар на Dallas Mavericks, Лука Дончиќ, ја завршува својата потрага по нов бренд кој ќе води грижа за неговата опрема, па така еден од најголемите таленти во светот кој се појавил во последните...

Највпечатливите моменти од оваа сезона на Formula 1

Овогодинешната сезона на Formula 1 помина онака како што се очекуваше. Тимот на Mercedes доминираше, Хамилтон стана шампион по 6 пат и се доближи до рекордот на Шумахер. И покрај многуте правила и прописи за...

Популарно