Секс

10 книги како да го подобрите и зачините сексуалниот живот

Сигурно до сега сте прочитале илјадници статии кои Ви ветувале подобар секс во 5 чекори. Но, да бидеме реални, ништо не може да ви ги појасни работите подобро од разговор со вашата партнерка. Сепак,...
Savage x Fenty

Да видиме како изгледа априлската колекција на Normani и Savage x Fenty

Normani продолжува да заведува како амбасадор на брендот за долна облека Savage x Fenty за кампањата пролет-лето 2020 година. Фотографирана од Dennis Leupold, пејачката е опкружена со модели во секси долна облека. Само гледајте! https://youtu.be/Vfw2OdP2KeI
сексуален живот

Не срамете се да го зачините малку вашиот сексуален живот

Иако нашето сексуално образование е субпарцијално, и има влијание од пуританизмот, исто така и нашата желба да разговараме на таа тема и нашиот однос спрема сексот е сиромашен. Користењето на било какви помагала, играчки...
пенис

Најдобри правила за одржување на „машкоста” во форма

Како што стареат мажите, претрпуваат одредени промени што се неизбежни, особено во врска со нашите тела. Една од придобивките на напредокот во медицината е тоа што животниот век на луѓето е на највисоко ниво...
sex

Како да го подобриме сексот ♀️, ♂️, ❤️…

Ништо неможе да ја замени искрената комуникација со партнерот... Сексот се смета за психолошка потреба, исто како јадењето, спиењето, безбедноста, самодовербата. Луѓето развиле психолошки систем на емоционална приврзаност, без оглед на културата, возраста или...
разводот

Како да го преживеете разводот?

Од сите удари кои животот ги задава, разводот е можеби најразочарувачкиот. Сепак, кога го кажувавте судбоносното да, порај девојката која бескрајно ја сакавте, не помислувавте дека ќе стигнете до тука. Лошо, зар не?! Денес, иако...
ерекција

Како да ја подобрите вашата ерекција

„Можеби" ќе дојде време кога ерекциите, кои биле чести ќе започнат да „заронуваат". Можеби ова веќе ви се случило. Нема потреба од грижа, ова е чест проблем кај мажите. Ако не сте разговарале со...

Првиот состанок може да биде повеќе од вечера под свеќи

За оние повозбудените, кога велиме повеќе, не алудираме на секс на првиот состанок. Иако таа опција никогаш не е надвор од игра, особено ако има незапирлива сексуална привлечност меѓу двете страни, во конкретниов случај, она...

Статистиките на Pornhub за (женските) порнографски навики

Кога сме веќе кај навиките, статистиките на Pornhub покажуваат дека жените почесто уживаат во порнографски материјали меѓу жени, за разлика од мажите.  Pornhub го објави статистичкиот извештај за 2019 година кој се однесува на најпребаруваните...

Жените, грубиот секс и науката

Една од најчестите сексуални фантазии на жените е онаа за грубиот секс. Науката објаснува зошто Истражувањето е наменето за целите на создавање на книгата Tell Me What You Want. Во истражувањето учествувале повеќе од 4.000...

ПОПУЛАРНО