МОТОЦИКЛИ

Rush 1000

MV Agusta Rush 1000 ѕверска машина

Италијанскиот производител на мотоцикли MV Agusta ја претстави својата ѕверска машина Rush 1000 со одлични перформански. Базиран врз основа на Brutale 1000 RR, новиот Rush 1000 ја користи истата челична шасија со карактеристики специјално...
Verge

Verge Motorcycles со дизајн за футуристички електричен мотор

Verge Motorcycles се придружува на компаниите кои преминуваат на електричен погон. Па така финскиот производител на мотори го претстави TS електричниот родстер. Одлучувајќи се за футуристички дизајн со интересно задно тркало, овој родстер има...
Harley Davidson

Harley Davidson го претстави Pan America, нивниот прв ADV мотоцикл

Harley Davidson е едно од „најчистите“ американски имиња во светот на мотоциклите. Со нивниот препознатлив звук на моторите, Harley останува доследен на американското наследство на силниот индивидуализам. Затоа е изненадување што им беше потребно толку...

EVE 2020 – Затемнета убавина на две тркала

Направете круг на темната страна. Овој мотор е убавина во движење која нема да ве остави рамнодушни. Станува збор за The Bandit9 EVE 2020, мотор кој навиум наликува на некаков концепт кој допрва треба да...

The Distinguished Gentleman’s Ride 2019 накратко

The Distinguished Gentleman's Ride или скратено DGR, од 2012 па до денес ги обединува возачите, ентизијастите и љубителите на уникатни, класични и винтиџ моторцикли ширум светот. Нивното возење е посветено на поттикнување на свесноста...

Yamaha со три нови модели на EICMA Motor Show

Јапонскиот производител на мотори - Yamaha на EICMA се претстави со три нови мотоцикли. Станува збор за TMAX 560, Tracer 700, како и за Tricity 300 Изненадување е тоа што моделот TMAX ја доби до...

Нова Honda CBR1000RR-R претставена на EICMA Motor Show во Милано

Помина повеќе време откако не сме виделе супербајк со знакот на Honda, но го дочекавме и тој момент. Новиот Honda CBR1000RR-R беше претставен на првиот ден од EICMA саемот во Милано Новиот модел во своето...
AMB 001

Aston Martin се пофали со првиот моторцикл AMB 001

Фантастичниот моторцил AMB 001 совршено создаден за Џејмс Бонд е дело на Aston Martin и е тука. Британската марка за автомобили, Aston Martin е најмногу позната бидејќи го снабдува агентот на Нејзиното Височество, Џејмс...

Ducati Streetfighter V4 ја носи насмевката на Joker

Streetfighter V4 со повеќе од 200 коњски сили се базира врз најмоќниот мотор на Ducati. Месеци откако го видовме прототипот за Ducati Streetfighter V4, италијанскиот бренд за моторцикли конечно ја откри финалната верзија на моќниот...
BMW R18

BMW R18 – модерен мотор со стар дух

https://www.youtube.com/watch?v=2oCf4KQ18LU Во ерата на футуристичките дизајни, BMW претстави концепт кој има класичен и минималистички изглед. Прошетката во минатото на BMW има фантастичен old school шарм на кој ретко може да му се одолее. Станува збор за...

ПОПУЛАРНО