МОТОЦИКЛИ

Poimo

Poimo, јапонски електричен скутер на надувување

Иновациите и идеите ја движат мобилноста а на јапонците не им недостасува ниту идеја ниту иновативност. Откако го промовираше првиот прототип оваа пролет, Универзитетот во Токио сега претставува нова верзија на концептот Poimo (POrtable...
BMW GS

BMW GS серијата прославува 40 години авантура со пакет технолошки подобрувања

BMW GS серијата авантуристички мотоцикли кои се едни од најуспешните и најпопуларни мотоцикли на сите времиња добиваат високо технолошки подобрувања. За среќа, новите 2021 BMW R 1250 GS и R 1250 GS Adventure модели...
Eastern Spirit Garage

Eastern Spirit Garage претстави BMW R80 ESG 649 со алуминиумско тело

Најновиот проект на Eastern Spirit Garage претставува BMW R80 ESG 649 кој според Силвестер Матеусијак, основачот на гаражата е најтешкиот проект кој досега го имал. Сопственикот на овој колекционерски примерок, сакал модуларен мотор кој...
Unu Scooter

Unu Classic Scooter електричен скутер за урбана мобилност

Германската компанија за мобилност Unu лансираше нова верзија на својот стилски електричен скутер што го отвара патот за „micro- sharing". Новите паметни електрични скутери се гледаат како чекор напред во урбаната мобилност. Unu Scooter...
Mean Green Customs

Прилагоден Harley Davidson Street 750 од Mean Green Customs

Mean Green Customs е работилница основана во 2014 година во Мумбаи, која на листата има клиенти со префинет вкус. Работилница е позната по доста уникатни и популарни модификации вклучувајќи ги импресивните Triumph Bonneville T100,...
Superstrata

Првиот 3D-печатен е-велосипед доаѓа од Superstrata

Superstrata го претстави првиот е-велосипед од јаглеродни влакна во светот кој е 3D печатен. Овој bespoke велосипед чиј супер чист, тенок и мазен дизајн во целосно црна или бела боја доаѓа со остри вертикални...
NEIGHBORHOOD

Запознајте го Electric S-Bike на NEIGHBORHOOD и SUPER73

Јапонскиот бренд NEIGHBORHOOD, кој се смета за еден од највлијателните брендови во модерната современа улична облека, заедно со WTAPS, UNDERCOVER и A Bathing Ape, се здружи со калифорниските производители на електрични мотори SUPER73. Заедничкиот...
Yamaha Virago XV920

Yamaha Virago XV920 во изведба на Moose Motodesign

Како продолжение на опсесијата за создавање на совршен мотор на поинаков начин Moose Motodesign прилагоди Yamaha Virago XV920 како изјава за љубовта кон моторот. Овој Yamaha XV920 го дефинираат ‘drag’ задно тркало, скулптуриран издув,...
Vespa и Dior

Vespa и Dior се здружија за да создадат уникатен скутер

Vespa и Dior ги здружија своите сили за да создадат ексклузивен скутер и палета на соодветни аксесоари кои го слават сончевиот дух и уметноста на живеење на двата бренда. Основани во истата година -...
Triumph Scrambler 1200

Triumph со специјален Scrambler 1200 во чест на Џејмс Бонд

Покрај автомобилите на Aston Martin и новиот Land Rover Defender, свое место под сонцето во најновиот филм за Џејмс Бонд, No Time to Die најдоа и мотоциклите на Triumph кои ќе бидат дел од...

ПОПУЛАРНО