Почетна МОТОЦИКЛИ

МОТОЦИКЛИ

Breitling и Triumph лансираат колекција на часовници и мотоцикли

Швајцарскиот производител на луксузни часовници Breitling соработува со Triumph Motorcycles - најголемиот британски производител на мотоцикли - за лансирањето на Top Time часовниците и Spin Twin ограничената серија на мотоцикли. Инспирирани од cafe-racer културата...
Triumph TE-1

Triumph TE-1 е електричен мотоцикл развиен од Williams

Целта за замена на моторите на внатрешно согорување со почистите електрични алтернативи се чувствува во светот и на возилата со четири, но и со две тркала, а ТЕ-1 е предвесник она што легендарниот Triumph...
BMW R18

BMW претстави два специјални R18 модели за Motor Bike Expo

Motorrad дивизијата на BMW претстави два уникатни R18 мотоцикли кои ги подготви специјално за Motor Bike Expo во Верона. Првата креација е наречена BMW R18 M и е развиена од страна на италијанскиот магазин...

LEGO лансира BMW M 1000 RR реплика со функционален менувач

Компанијата LEGO лансира 1:5 реплика на BMW M 1000 RR мотоциклот како дел од нивната Technic колекција која во моментов вклучува автомобилски икони и новитети како што се Bugatti Chiron, McLaren Senna GTR, Ducati...
Maeving RM1

Maeving го претстави RM1, електричен мотоцикл со cafe racer стил

Британскиот производител на електрични мотоцикли, Maeving, го претстави својот модел наречен RM1 - електричен мотоцикл со cafe racer дизајн. Комплетно рачно изработен во Ковентри, иницијалното лансирање на моделот во 2021 доведе до целосна распродажба,...
EICMA

Девојките од EICMA 2021

Најголемиот саем за мотоцикли, EICMA, привлече огромно внимание со своите презентации, но и со еден друг елемент, а тоа се атрактивните девојки. Атрактивните девојки кои се неизоставен дел од манифестациите на кои се слават автомобилите...
NAWA Racer

NAWA Racer е електричен мотоцикл со револуционерна технологија

NAWA Technologies го претстави својот концепт за мотоцикл со нулта емисии на штетни гасови наречен Racer. Користејќи стандардна батерија и нано-базирана технологија за ултракапацитатор, од компанијата велат дека нивната технологија го удвојува опсегот на...
ICOMA Tatamel Bike

Компактниот електричен мотоцикл на ICOMA го собира и под биро

Јапонската компанија ICOMA го претстави својот преклоплив електричен мотоцикл наречен Tatamel Bike. Идеален за движење во урбаните средини или како превозно средство до вашето работно место, овој мини мотоцикл може да се склопи во...

Ducati го претстави Multistrada V2 авантуристичкиот мотоцикл

Ducati продолжува со ребрендирањето на семејството на спортските мотоцикли со лансирањето на Multistrada V2. Исто како што попотентниот V4 го замени 1200 Enduro, V2 го заменува 950 во Multistrada авантуристичкото мото семејство. https://youtu.be/AAHco0c1QRE Testastretta двоцилиндричниот мотор...
Italdesign Ducati

Italdesign го креираше првиот Ducati електричен концепт

Прославената италијанската компанија за мотоцикли Ducati не се брза да го претстави својот прв електричен модел, но кога конечно ќе бидат подготвени за таков чекор и ќе се приклучат на електричната револуција, Italdesign е...

ПОПУЛАРНО