Почетна Мода страница 39

Мода

Brooklyn

Brooklyn за вљубениците во 90-тите

Инспириран од ретро стилот на 90-тите, наменете за авантури на отворено, без разлика дали сте во градот или надвор од него Timberland ги претстави Brooklyn патиките кое се уште едно дополнување на палетата на...
TommyXLewi

Луис Хамилтон глобален амбасадор на TommyXLewis колекцијата

Tommy Hilfiger го одбра Луис Хамилтон за глобален амбасадор на за новата рекламна кампања и колекција на компанијата. Колекцијата го доби името TommyXLewis и се состои од прекрасни парчиња облека. Станува збор за спортска...
Оскарите 2019

Најдобро облечените мажи на Оскарите 2019

Освен што ги видовме најдобрите филмски остварувања и познатите холивудски актери можевме да ги видиме и најдобрите модни остварувања. Гламурот и луксузот и овој пат беа присутни, а актерките и актерите ја одушевија јавноста...
„GAME OF THRONES“

„GAME OF THRONES“ новата колекција патики на Adidas

Од април оваа година обожавателите на серијата „GAME OF THRONES“ ќе можат да уживаат во новата колекција на патики од Adidas која доаѓа во 6 различни бои. Секоја патика претставува по една од 6-те...
џемпер

ЏЕМПЕР- Сезонски главен играч

Плетенината е повеќе од само основа во секоја беспрекорна гардероба. Од неопходниот плетен џемпер до оној веќе износениот, секогаш постои простор за нов сет на зимски загревачи. Ако за оваа сезона сте заглавени во...
брадата

Дали брадата е одраз на машкоста?

Факт е дека брадата и мустаќите во голема мера може да го подобрат или нагрдат изгледот на мажот. Контурите на лицето и густината на брадата значително можат да влијаат врз тоа дали брадата на...
VERSACE

VERSACE ја претстави новата есенска машка колекција

Ова беше прва ревија за мажи на VERSACE откако куќата беше купена од Michael Kors Holdings Limited за повеќе од 2 милијарди долари. Иако Донатела Версаче не беше достапна за интервју на оваа модна...
патики

Најдобрите патики- јануари 2019

Со толку многу спортски обувки на пазарот, тешко е да се најдат оние кои вреди да се поседуваат и да се одвои еден дел од буџетот се со цел да изгледате убаво, модерно, но...
СЛОЕВИТО ОБЛЕКУВАЊЕ

Слоевито облекување со стил

Кога летото преминува во есен и кога зимата е во полна сила, време е за слоевито облекување. Слоевитоста со плетенини, елеци, шалови или поткошули - не е само практичен начин да се загрее, тоа...
dzemper

Џемпер – Сезонски главен играч

Плетенината е повеќе од само основа во секоја беспрекорна гардероба. Од неопходниот плетен џемпер до оној веќе износениот, секогаш постои простор за нов сет на зимски загревачи. Ако за оваа сезона сте заглавени во одлуката за...

ПОПУЛАРНО